imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Separator wibrujący – co to jest i jak działa? – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Separator wibrujący – co to jest i jak działa?

Urządzenie, które najczęściej wykorzystuje się do frakcjonowania i odpylania produktów suchych, czyli separator wibrujący. Niezastąpiony wybór w wielu sytuacjach. Sprawdza się w różnych branżach, dlatego jest tak chętnie wybierany. Z tego artykułu dowiesz się, czym tak naprawdę jest separator i jak działa! Zapraszamy do czytania!

1. Czym jest separator

2. Przesiewacze wibracyjne – jak działają?

3. Separatory i ich rodzaje

Urządzenie, które może wydawać się skomplikowane w budowie, tak naprawdę ma jasne i proste zadanie. Dodatkowo jego obsługa, czy też samo działanie jest dosyć proste. Wszystkiego dowiesz się poniżej, bo sita wibracyjne to sprzęt, którym teraz się zajmiemy!

Czym jest separator

Jak sama nazwa wskazuje separator ma za zadanie odseparować dwa tworzywa, czy substancje od siebie. Dlatego też zaistnieją w miejscach, gdzie konieczne jest odseparowanie lub filtrowanie danych surowców. Dlaczego istnieją? Bo rozdzielenie substancji ręcznie byłoby przede wszystkim bardziej czasochłonne, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe. Separator pozwoli między innymi na selekcję zbóż, filtrowanie mleka, czy olejów, a dodatkowo przesiewanie cukrów, soli, ziemi, czy separację owoców i warzyw. To tylko kilka z zadań, jakie może wykonać. Oczywiście jedno urządzenie nie rozprawi się jednocześnie z mlekiem i ziemią dlatego przesiewacze wibracyjne występują w kilku rodzajach. Znajdziesz je między innymi w ofercie firmy Piomarsc.

Przesiewacze wibracyjne – jak działają?

Przesiewacz generuje wibracje, dokładnie jego obciążniki na górnych i dolnych końcach wałów generatora ruchu. Wprowadza to w ruch obrotowy i wibracje w poziomej płaszczyźnie. Sito wibruje, dzięki czemu substancja może być odseparowywana. Cząsteczki mniejsze niż oczka sita spadają natomiast większe pozostają na sicie, ale za sprawą ruchów bocznych powoli kierują się ku obrzeżom sita. Prędkość i spiralny model przesuwu cząsteczek może być ustawiany wedle życzenia operatora. Zmienne dostosowywane są przede wszystkim do rodzaju substancji przesiewanej.

Separatory i ich rodzaje

Sita wibracyjne występują w różnych rodzajach. Wszystko zależy od ich późniejszego wykorzystania. Nie będziemy tutaj opisywać każdego urządzenia, wszystkie znajdziesz w ofercie wspomnianej już marki Piomar. Do Twojej dyspozycji są między innymi separatory okrągłe, z których warto wyróżnić te standardowe, jak i filtrujące, odpylające, kaskadowe i ciśnieniowe. W ofertach profesjonalnych dostawców znajdziesz także separatory wielopokładowe.


Source link

Leave a Comment