imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Secret Service wzmocni ochronę Bidena. Zamknięto przestrzeń powietrzną nad jego domem

9thn23fxa2u75ta2cjpobcaa3h7mstpa.jpg


Amerykańska Secret Service zdecydowała o skierowaniu w piątek dodatkowych agentów do ochrony Joe Bidena w oczekiwaniu na ogłoszenie przez niego zwycięstwa w wyborach prezydenckich – podał “Washington Post”. CNN poinformowała z kolei, że zdecydowano o zamknięciu przestrzeni powietrznej nad domem Bidena w stanie Delaware.

Jak donosi dziennik, powołując się na dwa źródła, agenci Secret Service zostali wysłani do Wilmington w Delaware, gdzie obecnie przebywa Biden. Decyzja o wysłaniu dodatkowych sił została podjęta po tym, gdy sztab Bidena poinformował służbę, że w piątek kandydat Demokratów wygłosi ważne przemówienie.

 

Jak uściśla dziennik, po wzmocnieniu poziom ochrony Bidena nie będzie jeszcze odpowiadał temu, jakim otaczany jest prezydent-elekt, ale “idzie w tym kierunku”. Zwykle agencja podejmowała decyzję o tym po uznaniu porażki przez przegranego wyborów. Według gazety, jeśli Biden okaże się wyraźnym zwycięzcą, a mimo to prezydent Trump nie uzna porażki, protokół służby wskazuje, by poczekać z uznaniem Bidena za prezydenta-elekta dopiero do oddania głosów przez kolegium elektorskie w grudniu.

 

ZOBACZ: Wybory w USA. Media: Joe Biden wyprzedził Donalda Trumpa w Georgii i Pensylwanii

 

Ani sztab Bidena, ani Secret Service nie odnieśli się do informacji dziennika.

 

Choć do piątkowego poranka zwycięzca wyborów w USA nie został wyłoniony, to jednak najświeższe wyniki i trendy zdają się wskazywać na zwycięstwo Bidena. Prowadzi w Georgii, Nevadzie, Arizonie i w Pensylwanii. Do zdobycia prezydentury wystarczy mu wygrana w Pensylwanii lub w dwóch innych stanach.

zdr/ PAP, CNN

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment