imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

SEASUN BIOMATERIALS dostarcza lokalny system do szybkiej diagnostyki molekularnej COVID-19 w miasteczku akademickim Narodowego Uniwersytetu Seulskiego (NUS)

4S_systems_0430.jpg


Fot. Business Wire/SEASUN BIOMATERIALS

System ‘4S’ SEASUNBIO SMART SHIELD SYSTEM został zaprezentowany w miasteczku akademickim NUC, jako pierwszy mobilny ośrodek do diagnostyki COVID-19 w Korei.

DAEJEON, Korea Południowa–(BUSINESS WIRE)– SEASUN BIOMATERIALS (CEO: Park Heekyung), firma specjalizująca się w systemach diagnostyki molekularnej, udostępniła swoje nowe rozwiązanie ‘4S’ (SEASUNBIO – SMART – SHIELD – SYSTEM) na terenie Narodowego Uniwersytetu Seulskiego. Wcześniej system wprowadzono na terenie portu lotniczego Seul-Inczon.

Wiadomość zawiera materiały multimedialne. Pełna wersja dostępna jest tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20210504005599/en/

Lokalny system diagnostyczny 4S to mobilne laboratorium molekularne wyposażone w pomieszczenia – w których panuje ujemne ciśnienie – i dysponujące własnym zasilaniem urządzenia do przeprowadzania szybkich testów w ramach diagnostyki molekularnej i profilaktyki chorób zakaźnych takich jak COVID-19. Całą procedura diagnozowania COVID-19 zajmuje poniżej 1 godziny i polega na wypełnieniu krótkiego kwestionariusza, pobraniu próbki, ekstrakcji kwasu nukleinowego, detekcji molekularnej i wysłaniu raportu z wynikami na telefon badanego.

Od stycznia 2021 r. w „Centrum diagnostyki COVID-19” na terenie portu lotniczego Seul-Inczeon (ICN) działa system SEASUN BIOMATERIALS’ AQ-TOP Plus przeznaczony do wykrywania COVID-19. Wyniki badania gotowe są tam w ciągu 2 godzin. Zarówno pasażerowie, jak i pracownicy ICN są bardzo zadowoleni z szybkiej i precyzyjnej procedury zapewnianej przez AQ-TOP Plus.

SEASUN BIOMATERIALS posiada dwie platformy do diagnostyki COVID-19 – są to systemy z serii U-TOP COVID-19 i AQ-TOP COVID-19. Seria U-TOP COVID-19 przeznaczona jest do szczegółowych badań identyfikujących mutacje w genie S i jednocześnie pozwalających na badanie czterech genów SARS-CoV-2. System z serii AQ-TOP COVID-19 S przeznaczony jest do przeprowadzania szybkich testów w punktach diagnostycznych przy zachowaniu wysokiego poziomu dokładności.

Wszystkie związane z COVID-19 produkty SEASUN BIOMATERIALS, które zastosowano w systemie 4S, zostały zatwierdzone przez Koreańskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków (MFDS) otrzymując certyfikat “Brand K”, oznaczenie CE-IVD, a także otrzymały od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zezwolenie na użytkowanie w sytuacjach nadzwyczajnych. Systemy te są eksportowane do innych krajów od pierwszej fali pandemii.

Więcej informacji można znaleźć na stronach www.seasunbio.com i https://youtu.be/QP6Tu9vy8Xk.

 Wersja źródłowa na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210504005599/en/

Źródło: SEASUN BIOMATERIALS

KONTAKT:

SEASUN BIOMATERIALS

Sunny, KIM

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Source link

Leave a Comment