imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Samorządy z Podlasia mogą wnioskować o środki na wymianę oświetlenia ulicznego

P060710-739494.jpg


Na Podlasiu rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie efektywnego energetycznie oświetlenia ulicznego lub w obiektach użyteczności publicznej. Do rozdysponowania jest 16 mln zł.

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Chodzi wsparcie finansowe inwestycji, dzięki którym o co najmniej 30 proc. zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Samorządy mogą uzyskać środki m.in. na: wymianę oświetlenia ulicznego, wymianę oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego obiektów użyteczności publicznej oraz montaż lub modernizację systemu zarządzania oświetleniem.

„Dzięki tym pieniądzom gminy mogą wymienić przestarzałe oświetlenie uliczne, dokonać montażu lub modernizacji systemu zarządzania oświetleniem, który np. reguluje włączanie oświetlenia ulicznego. Dodatkowo premiowane będą przedsięwzięcia realizowane na obszarach miejskich” – powiedział, cytowany w komunikacie urzędu, marszałek Artur Kosicki.

O wsparcie można się ubiegać na projekty realizowane na terenie całego województwa, w tym na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Nabór wniosków trwa od 3 do 19 kwietnia. W puli konkursu jest 16 mln zł. Poszczególne projekty mogą uzyskać dofinansowanie do 85 proc. wartości zadania.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP


Source link

Leave a Comment