imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Sąd w Poczdamie skazał wielokrotną morderczynię – pielęgniarkę

law-1063249_960_720.jpg


Na wieloletnią karę więzienia skazał poczdamski sąd byłą pielęgniarkę, która swoim działaniem zabiła czterech niepełnosprawnych.

W kwietniu bieżącego roku kobieta pracująca wówczas jako pielęgniarka w domu opieki zaatakowała pięciu pacjentów w wieku między 31 a 56 lat powodując w konsekwencji śmierć czterech z nich. Trzy osoby były całkowicie niepełnosprawne a jedna częściowo. Ostatnia ofiara w wieku 43 lat, która cudem uniknęła śmierci przeżyła wyłącznie dzięki przeprowadzonej niezwłocznie operacji.

Mająca 52 lata kobieta usłyszała wyrok 15 lat pozbawienia wolności i umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym na zamkniętym oddziale. Sprawę rozpatrywał sąd w Poczdamie. Sąd uznał oskarżoną winną zabójstwa czterech niepełnosprawnych podopiecznych, potrójnego usiłowania zabójstwa a także wielokrotnego znęcania się nad pacjentami domu opieki.

Poczdamska prokuratura wnioskowała dla kobiety o areszt argumentując, że sprawczyni nie była do końca świadoma swoich czynów. Przeprowadzone niedługo później przez psychiatrów badania stanu psychicznego kobiety dowiodły, że miała ona znacząco ograniczoną poczytalność. Zarówno prokuratura jak i obrona zgodziły się co do tego, że konieczne jest umieszczenie zabójczyni w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym z uwagi na poważną chorobę psychiczną.

Podczas mowy końcowej oskarżona wyraziła skruchę i przeprosiła rodziny ofiar.


Source link

Leave a Comment