imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Rzeźba Abrahama Lincolna uległa fali upałów. Wymowny obrazek

000JDLDBYM6XBRTW-C461-F4.jpg


“Podczas wojny secesyjnej zachował zimną krew, ale fala upałów okazała się zbyt potężna dla jego pomnika” – żartuje na swojej stronie BBC, publikując zdjęcie woskowego pomnika Lincolna. 

Statua straciła głowę, która zaczęła się topić podczas czerwcowych upałów. 

USA. Woskowa rzeźba prezydenta stopiła się w upale

Pomnik stoi na terenie obozu Camp Barker w Waszyngtonie, gdzie obecnie mieści się szkoła podstawowa. Jak informuje BBC, aktualnie górny element woskowej figury trafił do naprawy. Głowa podobizny prezydenta USA została usunięta, by nie upadła. 

W miejscu, gdzie statua miała głowę, wystaje teraz drut. Stopił się także fragment odsłoniętego tułowia.

Na tym jednak nie koniec uszkodzeń. Pomnik stracił też jedną nogę, a stopa woskowej rzeźby rozpłynęła się, podobnie jak podstawa fotela, na którym usadzona była postać.

Woskowa figura miała płonąć jak świeca. Zniszczył ją upał

Sześciometrowa podobizna Abrahama Lincolna powstała z rąk Sandy Williams IV, artystki z Wirginii, która stworzyła serię figur woskowych The Wax Monument Series. Rzeźba trafiła do Camp Barker na zamówienie organizacji non-profit CulturalDC.

“Ta woskowa rzeźba o wadze 3 tys. Ib (przeszło 1,36 tony – red.) istotnie miała palić się jak świeca i zmieniać się w czasie, ale ten dziki upał zrobił Lincolnowi swoje” – napisała organizacja w oświadczeniu, dodając, że statua powstała z materiału, który powinien wytrzymać temperaturę do około 60 stopni C. 

“Cały ten wosk topi się pod ciężarem roku 2024 i stanem naszej ocieplającej się planety – podsumowała organizacja. 

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Sienkiewicz w “Graffiti” o politykach PiS: Tego dzielenia Polaków nie wybaczę nigdy/Polsat News/Polsat News


Source link

Leave a Comment