imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rzeszów. Ben Stiller w Polsce. Spotkał się z uchodźcami

trs4xc7n5urrdq15ud8efmsnyxhv72td.jpg


Ben Stiller przyjechał do Polski, aby udzielić wsparcia uchodźcom z Ukrainy. Hollywoodzki gwiazdor jest ambasadorem UNHCR i angażuje się w pomoc wolontariuszom na polsko-ukraińskiej granicy.

Ben Stiller to kolejny amerykański aktor, który zaangażował się w pomoc Ukrainie obok Seana Penna, Angeliny Jolie oraz pary Mila Kunis – Ashton Kutcher. 56-letni zdobywca nagrody Emmy, który jest również Ambasadorem Dobrej Woli Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), spotkał się w Rzeszowie z wolontariuszami, aby pomóc Ukrainie.

 

“Przyjechałem do Polski, żeby spotkać rodziny, których życie rozdarła wojna i przemoc w Ukrainie” – napisał na Instagramie. “Miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów, a ponad 90 proc. to kobiety i dzieci. Jestem tutaj, aby się uczyć. A także aby dzielić się historiami, które pokazują negatywny wpływ wojny i wzmacniać wezwania do solidarności” – dodał.

 

ZOBACZ: Aktorka zniesławiła Straż Graniczną. Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan

 

“Mam nadzieję, że podążycie za osobami udzielającymi pomocy i podzielicie się własnym wsparciem dla ludzi, którzy uciekli ze swoich domów w Ukrainie i dla ludzi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki na całym świecie. Każdy ma prawo do bezpieczeństwa” – uzupełnił aktor.

Wizyta poprzedza Światowy Dzień Uchodźcy

O wizycie poinformowało UNHCR na swoim koncie w mediach społecznościowych. “Ambasador Dobrej Woli UNHCR, Ben Stiller przebywa dziś na granicy z Ukrainą, aby spotkać się z rodzinami, których życie zostało rozdarte przez wojnę. Każdy ma prawo szukać bezpieczeństwa” – napisano w komunikacie.

 

 

Wizyta Bena Stillera poprzedza Światowy Dzień Uchodźcy obchodzony 20 czerwca.

mbl/People

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment