imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

RSA: elektryczne samochody Maxus już w Polsce

1_4.jpg


Fot. Business Wire/RSA

DRAMMEN, Norwegia–(BUSINESS WIRE)– Na rynku samochodów elektrycznych rozpoczyna działalność nowy gracz – MAXUS, z bardzo ambitnymi planami. W ofercie ma elektryczne samochody dostawcze i klasy SUV.

Samochody MAXUSA korzystają z ogromnego doświadczenia chińskiego koncernu SAIC będącego partnerem największego na świecie producenta baterii do samochodów elektrycznych CATL (Contemporary Amperex Technology Ltd). Zapewnia to jakość i gwarantuje dostawę baterii w przyszłości. Importerem aut jest RSA – firma założona w 1936 roku z siedzibą w Drammen w Norwegii. Firma ma olbrzymie doświadczenie w branży motoryzacyjnej i ponad 10-letnie z markami elektrycznymi.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20211201005752/pl/.

„Zainteresowanie samochodami elektrycznymi stale rośnie, ale auta dostawcze dostępne obecnie na rynku są drogie i mają ograniczony zasięg – mówi Yaroslav Gural, menager do spraw rozwoju MAXUS w Polsce. I dodaje: – A MAXUS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów”.

Yaroslav Gural pracuje dla RSA, a jednocześnie zajmuje się rozwojem strategii ogólnoeuropejskiej dla BYD, chińskiego przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej, które jest numerem 1 w Chinach, a do 2018 roku było numerem jeden wśród producentów aut elektrycznych na świecie. W Polsce Yaroslav Gural odpowiedzialny będzie za rozwój marki MAXUS.

Na polskim rynku sprzedawane będą trzy modele MAXUSA.

Auto dostawcze e-Delver 3, które z dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dostępne będzie w cenie korzystniejszej niż tradycyjny diesel. e-Deliver 3 może się pochwalić zasięgiem do 350 km na jednym ładowaniu. Objętość „paki”, w zależności od wersji, to nawet 6,3 m3, a ładowność wynosi ponad 1000 kg. To auto sprawdzi się w każdej firmie dostawczej, ale też w firmach rodzinnych, a nawet niewielkich usługowych działalnościach gospodarczych.

Kolejnym modelem w ofercie jest e-Deliver 9. Zasięg auta wynosi do 300 km na jednym ładowaniu. Jak wskazuje nazwa MAXUS, e-Deliver 9 zapewnia max ładowania i max zasięgu w każdym z modeli. Duże międzynarodowe koncerny dostawcze już zdecydowały, że diesle będą wymieniane na auta elektryczne. Dla nich MAXUS przygotował specjalne rozwiązania, dzięki którym e-Deliver 9 można dostosować do każdego biznesu, bo dostępny jest w 20 różnych wariantach.

MAXUS oferuje również auta osobowe: SUV Euniq 6 jest najlepszy w swojej klasie. Zapewnia max komfortu, max przestrzeni i max ładowności bagażnika. Jednym słowem max auta elektrycznego, jakie można dostać w tej cenie.

Auta MAXUS mają nie tylko duży zasięg, ale i bogate wyposażenie. Imponująca jest gwarancja – wynosi ona 5 lat na auto i 8 lat na baterię, z limitem przebiegu 160000 km. Klienci mogą być zatem pewni jakości.

„Rynek aut elektrycznych i jego rozwój w Europie śledzę już od siedmiu lat. Przewiduję, że dzięki rządowemu programowi >>Mój elektryk<< nastąpi szybki rozwój i kolejne marki będą zainteresowane sprzedażą aut elektrycznych w Polsce. Pomoże w tym również przygotowywany rozwój szybkiej sieci ładowania aut” – mówi Yaroslav Gural.

W najbliższych dniach MAXUS ogłosi cennik i zacznie przyjmować zamówienia. Co ważne, rozpocznie też natychmiastowe dostawy – ma tysiące aut w magazynie w Europie, gotowych do transportu do Polski.

Firma zaprasza wszystkich na stronę internetową maxuspolska.pl i do współpracy.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20211201005752/pl/.

Source: RSA

KONTAKT:

Yaroslav Gural

Country Manager

RSA Polska

tel: +48 607 177 564

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 


Source link

Leave a Comment