imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

„Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania” – szczyt w Shenzhen

Summit.jpg


Szczyt „Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania”

SHENZHEN, Chiny, 21 października 2021 r. /PRNewswire/ — Dnia 16 października w Shenzhen (Chiny) odbył się szczyt zatytułowany „Rozwój biomedycyny w rejonie Wielkiej Zatoki: możliwości i wyzwania”. Główni liderzy oraz specjaliści rządowi, przemysłowi, akademiccy i służby medyczne zebrali się, aby zbadać możliwości i wyzwania związane z rozwojem przemysłu biomedycznego w rejonie Wielkiej Zatoki Guangdong-Hong Kong-Macao w obecnym klimacie gospodarczym i międzynarodowym.

Szczyt został zorganizowany przez Biuro Projektu Marki Narodowej Agencji Informacyjnej Xinhua, współorganizowany przez Chińską Agencję Informacyjną Shenzhen, CFBond.com oraz Cheerland Biologics, a także sponsorowany przez Investment Holdings Capital w Shenzhen, przy wsparciu Komitetu Zarządzającego Shenzhen Dapeng New District.

Li Bin, zastępca dyrektora Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) i członek Rady Zarządzającej Partii NHC, stanął na czele delegacji urzędników państwowych uczestniczących w szczycie. Przewodniczący Li z uznaniem wypowiedział się na temat scentralizowanych, opartych na wielkości zamówień na materiały eksploatacyjne do leków, głównej polityki Komitetu Centralnego KPCh w zakresie reformy lekowej, która rozpoczęła się w 2020 roku. Dzięki nowej polityce, chińska zdolność do badań i rozwoju oraz innowacji w zakresie nowych leków, jak również zapewnienie jakości, możliwości dostaw i zastosowania klinicznego uległy znacznej poprawie.

Gong Xixiang, członek Rady Zarządzającej Partii i sekretarz generalny Agencji Informacyjnej Xinhua, zwrócił uwagę, że Shenzhen, jako jedno z głównych miast regionu Wielkiej Zatoki Guangdong-Hong Kong-Macao, aspiruje do miana lidera i centrum innowacji w dziedzinie biomedycyny.

Xu Jianping, dyrektor Departamentu Otwarcia Regionalnego Krajowej Komisji Rozwoju i Reform, wezwał region Wielkiej Zatoki do odegrania wiodącej roli w rozwoju Jedwabnego Szlaku Zdrowia, z korzyścią dla Chin i pozostałych państw zaangażowanych w ten proces.

Liu Ruyin, założyciel i prezes Cheerland Biologics, podkreślił, że firma Cheerland, z siedzibą w Shenzhen, dąży do osiągnięcia pozycji regionalnego i krajowego lidera w dziedzinie biotechnologii. Zbudowała światowej klasy zespół zarządzający z międzynarodową kadrą kierowniczą, kierowany przez Michaela Garvey’a, prezesa i dyrektora zarządzającego. Cheerland stworzyła również ekosystem biomedyczny składający się z laboratoriów diagnostycznych opartych na sekwencjonowaniu genów, platformy opracowywania i programu prac nad lekami, usług medycznych, a obecnie także CDMO (organizację zajmującą się opracowywaniem i produkcją kontraktową). Cheerland buduje pierwszą chińską bazę CDMO (Bio-CDMO) do produkcji leków biologicznych na szeroką skalę, której celem jest świadczenie usług Bio-CDMO o międzynarodowym standardzie, niskich kosztach i na skalę komercyjną dla globalnych klientów z branży biotechnologicznej. Podczas szczytu odbyła się ceremonia globalnego uruchomienia Cheerland Bio-CDMO oraz uroczystość podpisania umowy o świadczenie usług.

Naukowcy i liderzy przemysłu debatowali nad tym, w jaki sposób obszar Wielkiej Zatoki może promować najwyższej jakości rozwój przemysłu biomedycznego w obecnym kontekście ekonomicznym i geopolitycznym.

Cheerland Biologics

Firma Cheerland Biologics, współorganizator szczytu, została założona w Shenzhen w kwietniu 2016 roku i wybrana do Projektu Marki Narodowej Agencji Informacyjnej Xinhua w kwietniu 2021 roku. Cheerland dąży do znacznego obniżenia kosztów leków biologicznych i uczynienia biomedycyny dostępną dla wszystkich, poprzez innowacje technologiczne i świadczenie usług produkcyjnych na ogromną skalę dla międzynarodowego przemysłu biotechnologicznego.

Linki do załączników obrazów:

Link: http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=404338

Fot. Międzynarodowa ceremonia wprowadzenia na rynek Cheerland Bio-CDMO

Materiał zdjęciowy – https://mma.prnewswire.com/media/1665263/Summit.jpg

Źródło: Cheerland Biologics

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment