imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rozmowa z Anną Kołakowską – głodującą w solidarności z Basią Poleszuk

ahl-1200x630

Strona główna &gt Polska &gt Rozmowa z Anną Kołakowską – głodującą w solidarności z Basią Poleszuk Rozmowa z Anną Kołakowską – głodującą w solidarności z Basią Poleszuk AdRo203 Polska

Anna Kołakowska – działaczka opozycji demokratycznej w stanie wojennym, była gdańska radna PiS – od 9 dni prowadzi protest głodowy w siedzibie Fundacji Łączka w Warszawie w geście solidarności z Basią Poleszuk z Narodowej Hajnówki aresztowaną na 4 miesiące na skutek oskarżenia przez policjanta. „Mój protest jest właśnie gestem solidarności z ewidentnie pokrzywdzoną i niesprawiedliwie potraktowaną przez wymiar sprawiedliwości Basią Poleszuk” . Anna Kołakowska przyjmuje tylko płyny, jej stan jest stabilny, choć po przeprowadzeniu badań w 8 dniu protestu, lekarz sugeruje przerwanie głodówki.

Barbara Poleszuk to 26-latnia działaczka Narodowej Hajnówki organizatorka Marszów Żołnierzy Wyklętych, o których wielokrotnie informowaliśmy, wskazując na problemy organizatorów z komunizującymi i sprzyjającymi „opcji białoruskiej” władzami miasta. Basia została pozbawiona wolności na 4 miesiące pod zarzutem czynnej napaści na policjanta. Wyrok zapadł przed sądem w Hajnówce. Basia przebywa obecnie w areszcie w Warszawie, gdzie nagle została przewieziona bez poinformowania bliskich i obrońcy. Według niej i jej rodziny to „zemsta za zaangażowanie w działalność narodową”.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=lOZt8J5Li6w?feature=oembed&w=640&h=360]

Za: https://www.magnapolonia.org/rozmowa-z-anna-kolakowska-glodujaca-w-solidarnosci-z-basia-poleszuk/

14.11.2018

Anna KołakowskiaBasia Poleszuk
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment