imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosyjskie wojska przy ukraińskiej granicy. Waszyngton zaniepokojony

000BPNSOA6YCSXE6-C411.jpg


Stany Zjednoczone są coraz bardziej zaniepokojone rosyjskimi oddziałami grupującymi się w pobliżu granicy z Ukrainą – oświadczyła podczas konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Wskazała, że Waszyngton omawia sytuację w regionie ze swoimi sojusznikami.

– Rosja ma obecnie najwięcej żołnierzy na granicy z Ukrainą od 2014 roku – odnotowała na konferencji prasowej Psaki. Dodała, że Stany Zjednoczone są “coraz bardziej zaniepokojone” ostatnimi działaniami Rosji na tym obszarze.

Rzeczniczka Białego Domu podkreśliła, że Stany Zjednoczone omawiają rozwój sytuacji w regionie ze swoimi sojusznikami w NATO.

Na początku kwietnia prezydent USA Joe Biden rozmawiał telefonicznie z ukraińskim przywódcą Wołodymyrem Zełenskim, zapewniając go o “niezachwianym wsparciu” USA dla suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy.

W Donbasie, gdzie w lipcu 2020 roku weszło w życie zawieszenie broni, obserwowana jest eskalacja konfliktu. Według strony ukraińskiej Rosja zwiększa liczebność swych wojsk przy granicy z Ukrainą.

Czytaj też: Bloomberg: Wojna chińsko-tajwańska może zacząć się szybciej, niż się wydaje


Source link

Leave a Comment