imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosyjski propagandysta mówi o ataku na Polskę. “To działa w dwie strony”

x2x9va8uy4cgsbkj4n38vwhnjjje5ebt.jpg


– Biorąc pod uwagę okoliczności wojny, jest to całkowicie normalne dla Ukrainy, aby przejść na terytorium wroga i na przykład zablokować trasy zaopatrzenia – powiedział minister obrony Niemiec w wywiadzie dla niemieckiej telewizji. – Czyli to oznacza, że możemy uderzyć w Niemcy? Ramstein, lotnisko w Rzeszowie, w Polsce? – odpowiedział na jego słowa rosyjski propagandysta Władimir Korniłow.

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius w wywiadzie udzielonym stacji ZDF stwierdził, działania armii ukraińskiej armii na terytorium Rosji są czymś normalnym i koniecznym do odcięcia dróg zaopatrzenia wroga, w tym głównie dostaw broni. 

 

ZOBACZ: Rosja odpowiada na dostawy czołgów atakiem. Boris Pistorius: Przyspieszymy dostawy amunicji

Biorąc pod uwagę okoliczności wojny, jest to całkowicie normalne dla Ukrainy, aby przejść na terytorium wroga i np. zablokować trasy zaopatrzenia – powiedział. 

Pistorius podkreślił jednak, że ataki są dozwolone pod warunkiem, że nie będą skierowane w miasta, ludność i obiekty cywilne. 

 

Korniłow o wypowiedzi Pistoriusa: To działa w obie strony 

Rosyjscy propagandyści w programie “60 Minut” emitowanym na kanale Rossija 1 skomentowali słowa niemieckiego ministra.

 

ZOBACZ: Amerykański żołnierz zmienia stronę. Zajmuje się prorosyjską propagandą w sieci

– Jestem zaskoczony, słysząc słowa Pistoriusa, o tym, że uderzenia są ok, że to logiczne, że łańcuchy dostaw broni powinny być niszczone i sabotowane w głębi Rosji – stwierdził Władimir Korniłow. – Ale to chyba działa w obie strony, prawda? Wygląda na to, że Pistorius usprawiedliwił działania Federacji Rosyjskiej, jeśli chcielibyśmy zacząć niszczyć łańcuchy dostaw nie tylko na Ukrainie, tak? 

– Może jest hipokrytą? – dodała Olga Skabiejewa. 

 

Rosyjski propagandysta o ataku na Niemcy i Polskę 

Zdaniem Korniłowa odpowiedzią na wypowiedź Pistoriusa, który poparł ukraińskie działania w Rosji, mogłyby być ataki na Niemcy i Polskę. 

Czyli to oznacza, że możemy uderzyć w Niemcy? Ramstein, lotnisko w Rzeszowie, w Polsce? – zastanawiał się na antenie.

 

ZOBACZ: Rosja: Ekspert zemdlał na wizji. “Nie wytrzymał poziomu propagandy”

 

– On usprawiedliwił przeprowadzanie sabotażu na terenie Polski i Niemiec. Wyobrażacie sobie, jacy byliby oburzeni, gdybyśmy przedstawili im taki scenariusz? – dodał.

adn/zdr/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment