imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosjanie budują umocnienia w Zaporożu. “Przewlekły konflikt”

000FDKNKD5LL9IQ7-C429.jpg


Ukraińska administracja uważa, że wojska Federacji Rosyjskiej przygotowują się do długiego konfliktu.

“Według wielu wskazań Rosja przygotowuje się do długotrwałej operacji militarnej. Eksperci są zdania, że wojna wkracza w fazę przewlekłego konfliktu. W obwodzie zaporoskim okupanci prowadzą aktywne prace inżynieryjne – budują umocnienia, aby w razie potrzeby przejść do obrony” – napisano w komunikacie regionalnej administracji.

Obwodowe władze przekazały także doniesienia, że według stanu na wtorek wieczorem odnotowano dotąd 280 przypadków uprowadzeń cywilów przez rosyjskie wojska. W niewoli wroga ma wciąż przebywać 117 mieszkańców regionu.

“Okupanci starają się ukryć śmierć swoich żołnierzy w Melitopolu, zabitych przez ukraiński ruch oporu. Jednocześnie najeźdźcy zintensyfikowali kontrole prywatnych samochodów, prawdopodobnie w poszukiwaniu partyzantów” – czytamy w porannym komunikacie. 

Zaporoska administracja poinformowała też o propagandowych działaniach wroga o Melitopolu – współpracownicy Rosjan rozpowszechniają wśród mieszkańców miasta pogłoski, że Ukraina jakoby “porzuciła Melitopol” lub “poddała go na początku wojny”, w związku z czym nie da się przeprowadzić ewakuacji lub wypłacić pracownikom należnych wynagrodzeń.

Politico: “Czerwona lampka” po wypowiedziach zachodnioeuropejskich liderów na temat Rosji

“W miejscowości Weyłka Biłozerka Rosjanie próbowali rozdawać pomoc humanitarną, skorzystało tylko pięć osób. (…) W Mychajliwce kolaboranci pochwalili się, że przekazali wsparcie dla miejscowego szpitala. Ofiarowane lekarstwa zostały jednak wyprodukowane na Ukrainie, a zatem skradziono je naszym wolontariuszom” – dodano w raporcie regionalnych władz. 
Source link

Leave a Comment