imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosja. Rzecznik Kremla: Władimir Putin gotów do rozmów

000EJFQVBYVIYCT4-C429.jpg


“Po pierwsze – prezydent Putin zawsze opowiadał się za rozmowami i dyplomacją. I w rzeczy samej to on postawił na porządku dnia kwestię gwarancji bezpieczeństwa dla Federacji Rosyjskiej. Ukraina – to jedynie część problemu, to cząstka o wiele poważniejszej kwestii gwarancji dla Rosji i tu, oczywiście, prezydent Putin jest gotowy kontynuować rozmowy” – zaznaczył Pieskow cytowany też przez rosyjskie agencje TASS oraz Interfaks.

Amerykański generał: Pod wieloma względami atak na Ukrainę już trwa

Przypomniały one, że wcześniej w poniedziałek podczas spotkania z Putinem szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow oświadczył, iż “w Rosji nie ma gotowości, by wieść niekończące się rozmowy o problemach bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi oraz NATO, ale – jak dodał – szanse na osiągniecie porozumienia wciąż istnieją”.

Deklaracja Pieskowa o gotowości Władimira Putina do rozmów z Zachodem pojawia się w mediach, gdy władze w Waszyngtonie ogłosiły czasowe ograniczenie działalności ambasady w Kijowie i zaapelowały do obywateli Stanów Zjednoczonych o wyjazd z Ukrainy, a podobne ostrzeżenie wystosowały wobec Amerykanów przebywających na Białorusi.

W tym samym czasie telewizja CNN poinformowała, że analiza materiałów publikowanych w sieciach społecznościowych wskazuje na intensywne ruchy wojsk rosyjskich przy graniach z Ukrainą. “Jednostki rosyjskie są w gotowości i wciąż coraz bliżej ukraińskich granic” – pisze na swym portalu CNN.
Source link

Leave a Comment