imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosja: Alaksandr Łukaszenka w złej kondycji. Wezwano karetkę

1kbky1u9ssgb5i3nj1cevqw94w6d4ega.jpg


Alaksandr Łukaszenka dotarł na moskiewskie lotnisko w asyście karetki – podają rosyjskie i ukraińskie źródła. W relacjach z Parady Zwycięstwa spływają obrazy zgarbionego przywódcy Białorusi.

Alaksandr Łukaszenka uczestniczył w tegorocznych obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie. Jak opisują obserwatorzy, wyglądał na zmęczonego i schorowanego.

 

Przywódca Białorusi zasiadł na trybunie honorowej na Placu Czerwonym. Był jednym z nielicznych zagranicznych gości Władimira Putina.

Heraszczenko: Łukaszenka w towarzystwie karetki

O kondycji Łukaszenki informował szef MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

 

“Dziś Putin zorganizował lunch z głowami państw, którzy przybyli do Moskwy na paradę. Łukaszenka nie brał w nim udziału. Rosyjskie kanały na Telegramie piszą, że Łukaszenki nie było z powodu problemów zdrowotnych. Na lotnisko jechał w asyście karetki pogotowia. Co mogło mu się stać?” – napisał na Twitterze.

 

Informacje na temat stanu zdrowia Łukaszenki przekazał też białoruski politolog Dzmitryj Bałkuniec.

 

“Łukaszenka ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w spotkaniu i opuścił Moskwę. Lekarze stoją przed trudnym zadaniem” – napisał na Telegramie. 

Dzień Zwycięstwa w Rosji

– Prawdziwa wojna toczy się przeciwko naszej ojczyźnie – powiedział Władimir Putin podczas przemówienia wygłoszonego na Placu Czerwonym.

 

Prezydent Rosji podczas przemówienia oskarżył Zachód o sianie nienawiści i szerzenie rusofobii. – Widzimy, jak niszczą pomnik żołnierzy radzieckich, tworzą kult nazistów. Zachód zapomniał, kto pokonał nazistów – dodał.

 

ZOBACZ: 9 maja, Dzień Zwycięstwa w Rosji. Wielka parada w Moskwie

 

– Jesteśmy dumni z uczestników specjalnej operacji wojskowej w Ukrainie – mówił Putin. Według niego Ukraińcy stali się zakładnikami przewrotu państwowego i ambicji Zachodu.

 

W trakcie swojego wystąpienia Putin poprosił o minutę ciszy dla wszystkich, którzy brali udział w walce podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, jak w Rosji nazywa się II wojnę światową.

an / map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment