imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Roger Waters ma zagrać w Krakowie. Radny chce zablokować koncert

uc7cd8ku4idowcaok774724yxffz5a55.jpg


Roger Waters, założyciel i jeden z liderów zespołu Pink Floyd, w kwietniu ma wystąpić na dwóch koncertach w krakowskiej Tauron Arenie. Informacja o występie muzyka spotkała się z falą negatywnych komentarzy w sieci, a krakowski radny Łukasz Wantuch chce zablokować wydarzenie. Waters otwarcie popiera rosyjską inwazję na Ukrainę.

Roger Waters w zeszły poniedziałek opublikował w mediach społecznościowych list otwarty do pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej, w którym nazwał Ukrainę “państwem skrajnie nacjonalistycznym“. Komentując dostawy broni od państw zachodnich napisał, że “gaszenie pożaru benzyną nigdy nie pozwalało na szybkie zakończenie kryzysu”.

 

ZOBACZ: Rosja. Putin przygotowuje się do nowego etapu wojny. Dał zadanie oligarchom

 

“Czy nie lepiej byłoby zażądać realizacji obietnic wyborczych pani męża i położyć kres tej śmiertelnej wojnie?” – zakończył swój list wokalista. Waters nie uwzględnił faktu, że to wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę, bombardowały obiekty użyteczności publicznej i dokonywały mordów na cywilach.

Fala komentarzy. “Pożyteczny idiota”

Zaledwie kilka dni później, w piątek, Live Nation Polska ogłosiło w mediach społecznościowych, że w ramach trasy “This is not a drill”, Waters zagra w kwietniu na dwóch koncertach w Krakowie. Bilety mają trafić do sprzedaży 16 września.

 

W komentarzach pod postem zawrzało: “Ten koncert powinien odbyć się w Moskwie lub w Mińsku i to nie Mazowieckim”, “Są tacy ludzie którzy powinni grać i nic nie mówić”, “To co napisał w liście do Zełeńskiej wskazuje że jest pożytecznym idiotą” – brzmi kilka z nich.

Radny spróbuje zablokować koncert

Interwencję w sprawie zapowiedział krakowski radny klubu prezydenckiego Łukasz Wantuch.

 

“Roger Waters, jawny poplecznik Putina, chce zagrać w Tauron Arenie w Krakowie. W środę mamy sesję Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, aby to zablokować” – zapowiedział.

 

ZOBACZ: Brudziński nazwał legendę rocka Rogera Watersa “pożytecznym idiotą Putina”. Za jego apel z Meksyku

 

“Takie wydarzenie to byłby wstyd dla naszego miasta. Niech zaśpiewa w Moskwie” – dodał radny.

 

Interia Muzyka przypomina, że Nick Mason i David Gilmour, czyli pozostali żyjący muzycy Pink Floyd wydali piosenkę “Hey Hey Rise Up!” z udziałem ukraińskiego wokalisty Andrija Chływniuka. Chływniuk wykonał z kolei utwór “Czerwona kalina” przy akompaniamencie legend rocka, a pieniądze, które udało się zgromadzić dzięki utworowi przekazano na pomoc Ukrainie.

bas/ sgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment