imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę…

ai-1078x630

Strona główna > Polska > Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę… Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę… AdRo203 Polska 3

Prawniczka Instytutu Ordo Juris twierdzi, że musi bronić w sądzie opiekuńczym rodziców ucznia, który zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery.

O mającej posmak skandalu sprawie napisała na Twitterze Magdalena Majkowska, pracująca jako prawniczka w Centrum Interwencji Procesowej Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Juris. Sprawa rodziców polskiego ucznia ma według niej tło narodowościowe, związane z zachowaniem dziecka ukraińskich imigrantów, który przenosi do polskiej szkoły podglądy, które upowszechniły się na Ukrainie.

https://twitter.com/MagdaMajkowska/status/1150768621934829568?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1150768621934829568&ref_url=https%3A%2F%2Fkresy.pl%2Fwydarzenia%2Fpolska%2Frodzice-polskiego-dziecka-trafili-do-sadu-opiekunczego-syn-upomnial-ukrainca-chwalacego-bandere%2F

Gdy jeden z użytkowników Twittera wyraził wątpliwości co do wpisu Majkowskiej ta podkreśliła w kolejnym wpisie: „Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły”.

Według informacji uzyskanej przez nasz portal od osoby dobrze poinformowanej o sprawie, bo mającej kontakt z rodzicami, zawiadomienie do sądu opiekuńczego złożył pracownik Szkoły Podstawowej nr 10 w Toruniu, a polski uczeń, który zwrócił Ukraińcowi uwagę, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery, ma 10 lat. W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie sądu opiekuńczego w sprawie jego rodziców. Następne jest przewidziane na 9 października.

Stepan Bandera był ideologiem i przywódcą Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, ruchu terrorystycznego i dywersyjnego, który prowadził działania przeciw Polakom i II Rzeczpospolitej. OUN założyła tak zwaną Ukraińską Powstańczą Armię, która w ramach ludobójczej akcji wymordowała co najmniej 100 tys. polskich cywilów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

W wyniku bardzo liberalnej polityki imigracyjnej rządu PiS w Polsce przebywało w marcu bieżącego roku co najmniej 1,3 mln imigrantów z Ukrainy.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy

twitter.com/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rodzice-polskiego-dziecka-trafili-do-sadu-opiekunczego-syn-upomnial-ukrainca-chwalacego-bandere/

15.07.2019

AdRo203 dobra zmianaIII RPPiSukraińska psychopatia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment