imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rita Malinkiewicz odzyskała świadomość. Kolarka miała ciężki wypadek

dmon17ebi841kttrx6k4i5325go48181.jpg


Po 80 dniach wybudziła się Rita Malinkiewicz, polska kolarka, która w czerwcu uległa groźnemu wypadkowi. Podczas treningu w nią i towarzyszącą jej kolarkę uderzył samochód. Kobiety w ciężkim stanie trafiły do szpitala.

– Jest za wcześnie na gwarancje na temat stanu zdrowia Rity – relacjonowała Dominika Orzeł, reporterka Poslat News zajmująca się sprawą. Kolarka przebywa w krakowskim ośrodku Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum. 

 

Wybudziła się po 80 dniach, czyli niespełna trzech miesiącach od czasu wypadku w czerwcu, kiedy straciła przytomność. Aktualnie nie może jeszcze mówić, ze względu na to, że w dalszym ciągu jest podłączona do specjalistycznej aparatury. Po odłączeniu od niej, będzie można określić w jakim stanie znajduje się Rita.

 

ZOBACZ: Reprezentantka Polski walczy o życie. Policja szuka świadków wypadku

 

Według relacji reporterki Polsart News Rita Malinkiewicz ma być świadoma, rozpoznawać bliskich i komunikować się z nimi uściskami i gestami dłoni. Obrazy tomograficzne pokazują uszkodzenia mózgu, dlatego lekarze określają odzyskanie świadomości przez kolarkę mianem “cudu”. 

 

Czerwcowy wypadek

 

Do wypadku doszło w czerwcu w Wilkowicach na ulicy Żywieckiej.  Z ustaleń policjantów wynika, że 58-letnia kobieta nagle najechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w poruszające się ulicą dwie rowerzystki. W tym 25-letnią Ritę Malinkiewicz. 

 

WIDEO: relacja Dominiki Orzeł z ośrodka Votum 

  

Po wypadku Malinkiewicz została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, gdzie przeszła operację. Druga poszkodowana została przewieziona karetką do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, także była operowana.

 

ZOBACZ: Miał zakaz prowadzenia pojazdów i prawie 4 promile we krwi. Spowodował wypadek

 

Dryga z poszkodowanych kobiet wybudziła się już wcześniej i przechodzi rehabilitację.  

laf/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment