imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Renedium 1.0. Remedium na rewolucję w odnawialnej energii

DOC.20221025.43789021.1.jpg


Wiatr, słońce, woda, biogaz, magazyn energii, atom i dużo więcej – nie wiesz, w jaki sposób możliwa jest kontrola produkcji energii w jednym miejscu, niezależnie od źródła, mocy, lokalizacji czy stopnia złożoności? Odpowiedź to system regulacji mocy czynnej i biernej, współpracujący z różnymi typami jednostek wytwórczych oraz systemami monitoringu i optymalizacji procesów wytwórczych – regulator Renedium 1.0.

Zwiększenie bezpieczeństwa, redukcja kosztów operacyjnych, maksymalizacja zysków w ramach projektu, pełna kontrola niezależnie od awaryjności podzespołów i wreszcie intuicyjna obsługa oparta o prosty interface – wszystko to według branżowych ekspertów gwarantuje rynkowa nowość – regulator Renedium 1.0. Co jednak najważniejsze, sterownik ten, jako jedyne urządzenie tego rodzaju w Polsce, spełnia wszystkie wymagania IRiESP oraz IRiESD, posiada także niezbędną certyfikowaną zgodność NC RfG oraz model cyfrowy umożliwiający symulację i analizę pracy regulatora i Obiektu w środowisku PowerFactory. Równie istotny jest fakt, iż regulator Renedium 1.0 został wpisany bezterminowo na białą listę PTPiREE, co jest wyjątkowym wyróżnieniem i gwarantem jakości.

Regulator Renedium 1.0 zajmuje się kontrolą energii wyprowadzanej z obiektów odnawialnych źródeł energii i nie tylko. Specjaliści wymieniają zalety tego zastosowania jednym tchem – to praca z wieloma typami energii, możliwość konfiguracji i nastaw mocy nawet dla 10 sterowników typu PPM (PPC) pracujących w ramach jednego obiektu, ale też opcja dopasowania do nowych wymagań i przepisów czy regulacja w normalnym oraz awaryjnym trybie pracy sieci. Dzięki łatwej parametryzacji poprzez czytelny wyświetlacz dla operatora zapewniona jest też szybka adaptacja dla każdego projektu i źródła energii.

Jak wskazują profesjonaliści – sterownik odpowiada za regulację mocy czynnej systemu oraz estymację strat w linii zasilającej, mając dwa tryby funkcjonalności działania. Regulator umożliwia używanie trybu gradientu mocy czynnej, zarówno w trybie normalnym, jak i awaryjnym sieci, nawet w częstotliwości wyższej niż strefa nieczułości. Rozdział nastaw dla nawet 10 obiektów przekłada się na możliwy podział limitowania generacji mocy czynnej dla obiektów w trybie konfigurowalnej średniej ważonej, uwzględniającym aktualnie dostępną moc czynną jednostek wytwórczych.

Renedium 1.0 jest wyposażony w redundantny system zasilania oraz komunikacji. Dzięki temu rozwiązaniu, wraz z zastosowaniem dwóch niezależnych złączy komunikacyjnych, Renedium 1.0 zapewni ciągłą pracę w razie zaniku jednego ze źródeł zasilania. Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa możliwe jest również stworzenie redundantnego układu jednostki sterującej (software lud hardware), w którym w razie awarii jednostki sterującej, regulator automatycznie przełącza się na drugi, niezależny procesor, zwiększając jednocześnie niezawodność całego układu regulatora.

Regulacja mocy biernej posiada z kolei trzy tryby – nastawę samej mocy, jej współczynnika oraz napięcia. Operacja jest możliwa we współpracy z podległymi regulatorami PPC oraz z urządzeniami do regulacji mocy biernej jak baterie kondensatorów, dławiki kompensacyjne o stałej mocy czy regulowane zaczepowo, a także urządzenia typu statcom.

Działanie Regulatora Renedium 1.0 można dodatkowo wnieść na wyższy poziom po integracji z systemem EMACS, czyli autorską platformą SCADA firmy Electrum Solutions, która pozwala na monitorowanie i optymalizację procesów związanych z produkcją energii. Te dwa urządzenia razem to kompletne, spójne i uniwersalne rozwiązanie do kontroli i monitoringu procesów związanych z wytwarzaniem, magazynowaniem i wykorzystaniem energii odnawialnej (w tym wiatrowej, słonecznej, atomowej, wodnej, magazynów energii i układów hybrydowych).

Electrum Solutions

Electrum Solutions wchodzi w skład holdingu Electrum, grupy o profilu Alternative Power Creator. Solutions świadczy usługi z obszaru technicznego zarządzania aktywami energetycznymi, specjalizując się w obszarach automatyki, optymalizacji procesów oraz profilaktyki i serwisu infrastruktury energetycznej. To także doradztwo w zakresie efektywności energetycznej i autorski system do obsługi aktywów.

http://solutions.electrum.pl/renedium/http://solutions.electrum.pl/renedium/

Źródło informacji: Electrum Solutions

 


Source link

Leave a Comment