imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rekordowy wzrost liczby zgonów i zakażeń w Meksyku

ms9rcvpu4bjitx6575k5pde21ze9gu98.jpg


“Propaganda sukcesu w sferze walki z epidemią przybiera coraz bardziej komiczną postać” – zauważa Reuters

W ciągu ostatniej doby w Meksyku zarejestrowano 5437 nowych zakażeń SARS-CoV-2 oraz 947 zgonów wywołanych Covid-19 – poinformowało w środę wieczorem czasu miejscowego ministerstwo zdrowia tego kraju. W sumie od początku epidemii zmarły w tam 24 324 osoby. Władze twierdzą, że Meksyk ma już za sobą szczyt epidemii albo zaraz go osiągnie.

Wszystkich zakażonych jest już w Meksyku 196 847. Od kilku dni średni dobowy przyrost nowych zakażonych przewyższa 5 tys.

 

Jeśli chodzi o liczbę zakażonych oraz ofiar śmiertelnych to najbardziej tragiczny był 3 czerwca, gdy zmarły łącznie 1092 osoby. Środa była drugim pod względem tak wysokiej ilości zgonów dniem w historii epidemii.

 

ZOBACZ: “Wkrótce czeka nas piękna niespodzianka”. Trump o szczepionce na koronawirusa

 

Czynniki meksykańskie wciąż twierdzą, że Meksyk ma już za sobą szczyt epidemii albo zaraz go osiągnie. Nie spotyka się to zrozumieniem, bo ludzie nie mogą pojąć, dlaczego władze zaplanowały ponowne otwarcie teatrów i kin, gdy liczba zakażeń gwałtownie rośnie.

 

“Propaganda sukcesu przybiera komiczną postać”

 

Ostatecznie termin ponownego otwarcia teatrów przesunięto. Od 4 lipca filmy będzie można natomiast oglądać z samochodów na wielkim stadionie Arena Mexico – podały meksykańskie media.

 

“Propaganda sukcesu w sferze walki z epidemią przybiera coraz bardziej komiczną postać” – zauważa Reuters. Szef wydziału sanitarno-epidemiologicznego w Ministerstwie Zdrowia Jose Luis Alomia przekonywał w środę, że “mamy do czynienia ze słabą jeszcze tendencją, która insynuuje schyłek epidemii”.

 

Meksyk jest drugim po Brazylii krajem w Ameryce Łacińskiej pod względem śmiertelności i ilości zakażeń. Na całym świecie więcej ofiar śmiertelnych koronawirus zebrał w USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji i Hiszpanii.

grz/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment