imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Rekordowa wygrana w Eurojackpot. Wiemy, gdzie wysłano kupon wart 213 milionów złotych

cw2n1n1m446uv5zjk1pcq8hr23jjipg7.jpg


Zdj. ilustracyjne

W powiecie krotoszyńskim (woj. wielkopolskie) ktoś wygrał 213 milionów złotych w Eurojackpot – przekazał prezes Totalizatora Sportowego. Jest to najwyższa w Polsce wygrana w zakładach losowych. Szczęśliwiec od nagrody zapłaci podatek – około 21 milionów złotych.

W zakładach losowych Eurojackpot padła rekordowa wygrana. W powiecie krotoszyńskim skreślono numery, które zapewniły 213 milionów 584 tysiące 986 złotych wygranej – przekazał Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

 

Zwycięzca zapłaci ponad 21 milionów podatku 

Według oficjalnych danych Lotto, to najwyższa wygrana w Eurojackpot w Polsce, jak i w innych grach Totalizatora Sportowego po denominacji złotego.

 

Druga co do wysokości padła w powiecie bieruńsko-lędzińskim i wynosiła 206 milionów. Było to 13 sierpnia 2021.

ZOBACZ: USA. Ogniste tornado w Kalifornii. W akcji ponad 200 strażaków

 

Od wygranej trzeba zapłacić podatek w wysokości 10 procent. W przypadku wygranej z powiatu krotoszyńskiego będzie to ponad 21 milionów złotych.

Zasady gry w Eurojackpot. Jak rozbić kumulację?

W Eurojackpot w losowaniu bierze udział 50 liczb, z których typuje się pięć liczb. Dodatkowo gracz wybiera dwie z 12 liczb i skreśla je na blankiecie.

 

Aby zdobyć główną wygraną, gracz musi poprawnie wybrać wszystkie wylosowane liczby. Gdy trafi ich część, może liczyć na wygraną niższego stopnia.

 

Koszt jednego zakładu Eurojackpot to 12,50 zł.

mbl/wka/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment