imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Refinansowanie pożyczki jako rozwiązanie wyjścia z długów?

adobestock_207856020-1200x630

Strona główna > Polska > Refinansowanie pożyczki jako rozwiązanie wyjścia z długów? Refinansowanie pożyczki jako rozwiązanie wyjścia z długów? Artykuł Sponsorowany Polska

Pożyczanie jest dziś dość łatwe, bo istnieje wiele firm udzielających chwilówek i innych tego rodzaju form wsparcia. Z oddawaniem jednak czasem pojawiają się problemy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Refinansowanie pożyczki, a może jej przedłużenie?

Nikt nie chciałby wylądować “pod kreską”, czyli znaleźć się w położeniu, gdy ciężko związać koniec z końcem, także ze względu na zaciągnięte wcześniej zobowiązania finansowe, na które teraz nie mamy środków. Tak przykra perspektywa rodzi stres, bo na samą myśl, że tak się może stać, aż pojawiają się ciarki. A co, gdy tego doświadczymy? Lepiej więc być na to przygotowanym, wiedząc, że na wypadek takiego zdarzenia mamy w zasadzie dwa wyjścia: przedłużenie pożyczki lub jej refinansowanie.

Jeszcze nim w życie nie weszły postanowienia ustawy antylichwiarskiej, zdecydowana ilość firm pozwalała na pierwszą z opcji, czyli przedłużenie spłaty pożyczki. Obecnie jednak wielu pożyczkodawców nie korzysta z tego rozwiązania, znajdziemy je bowiem u nielicznych podmiotów. W zamian wprowadzono refinansowanie pożyczki, dlatego też, jeśli znajdziemy się w tej kryzysowej sytuacji, możemy być pewni na 99%, że zostanie nam to zaproponowane.

Refinansowanie pożyczki – o co tu właściwie chodzi?

Jeśli nie mamy pieniędzy na spłatę dotychczasowego zobowiązania, to pożyczamy środki po raz kolejny, by pokryć ten dług – tak w skrócie można wytłumaczyć, na czym polega refinansowanie pożyczki. Innymi słowy: nie oddajemy pieniędzy na czas? Zaciągamy kolejną pożyczkę, lecz w innej firmie, a otrzymane z tego tytułu pieniądze lądują na koncie pierwszego pożyczkodawcy, u którego nasz dług stale rośnie i jest jak kula u nogi, która nie pozwala swobodnie funkcjonować.

Oczywiście, tych pieniędzy nie otrzymujemy do ręki, by przypadkiem nie przeznaczyć ich na inne cele. Trafiają tam, gdzie są niezbędne w danym momencie – na pokrycie zobowiązania i zażegnanie jeszcze większych kłopotów. Wiadomo, dług nie znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale dzięki niemu możemy złapać oddech, zyskać czas, by znaleźć niezbędne środki dla firmy udzielającej nam refinansowania. Więcej na ten temat znajdziemy pod adresem https://eurocent.pl/refinansowanie-pozyczki-co-to-jest.

Wiele osób uważa, że omawiane zagadnienie jest tym samym, co powszechnie znane zjawisko rolowania długu. Trzeba przyznać, że jest w tym dużo prawdy, a to w konsekwencji oznacza, że musimy być bardzo ostrożni. Mianowicie, pojedyncze “odłożenie” spłaty może zdarzyć się każdemu, ale już kolejne to duże ryzyko. Zamiast znów przekładać termin spłaty może lepiej skorzystać z innych rozwiązań, na przykład rozłożyć spłatę pożyczki na raty. Być może warto przemyśleć tę opcję, jako alternatywę dla refinansowania pożyczki?

Artykuł Sponsorowany
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment