imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”

Strona główna > Polska > RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych” RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych” Jacek Polska 0

Skandaliczna sytuacja! RAŚ i szef Ukraińców w Polsce piszą o „polskich obozach koncentracyjnych”. O wszystkim informuje Tomasz Kalinowski.

„Zobaczcie to! Proniemiecki Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o „polskich obozach koncentracyjnych”, a wszystko podaje dalej Piotr Tyma szef Związku Ukraińców w Polsce” – informuje członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Zobaczcie to! Proniemiecki Jerzy Gorzelik z Ruchu Autonomii Śląska pisze o "polskich obozach koncentracyjnych", a wszystko podaje dalej Piotr Tyma szef Związku Ukraińców w Polsce. Sieją kłamliwą narracje i jawnie działają przeciw państwu Polskiemu. pic.twitter.com/Sk9k8IRTkJ

— Tomasz Kalinowski (@kalinowski__) December 9, 2019

„Sieją kłamliwą narracje i jawnie działają przeciw państwu Polskiemu” – ostro komentuje Tomasz Kalinowski. W sprawie wywiązała się medialna burza.

Jerzy Gorzelik z RAŚ kłamliwy tekst o polskich obozach umieścił na Facebooku. Napisał m.in. „Premier Morawiecki ogłosił w imieniu polskiego rządu zamiar zakupu areału dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego Mauthausen-Gusen w Austrii”

„Proponuję panu premierowi, by najpierw zainteresował się losem terenów po dawnych polskich obozach koncentracyjnych – na świętochłowickiej Zgodzie obozową bramę-pomnik trzeba było przenieść, by nie sąsiadowała bezpośrednio z ogródkami działkowymi”. Informację dalej podał szef Związku Ukraińców w Polsce, Piotr Tyma.

„Państwo, które w taki sposób lekceważy pamięć o ofiarach, wypiera się popełnianych w jego imieniu zbrodni, zamiast zadośćuczynić represjonowanym i ich rodzinom straszy sądami tych, którzy przypominają o ich losie, wypada mało wiarygodnie w roli strażnika humanistycznych wartości. Austriacy gotowi jeszcze pomyśleć, że Polska, podobnie jak w 1945 roku, chce ponownie uruchomić poniemiecką infrastrukturę obozową” – pisze dalej Gorzelik.

Za: https://medianarodowe.com/ras-i-szef-ukraincow-w-polsce-pisza-o-polskich-obozach-koncentracyjnych/

10.12.2019

Jacek RAŚukraińska V kolumna w Polsce
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment