imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ranking zaufania do mediów w Polsce. Telewizja Polsat News wśród najlepszych

seu3ya71fi9w2ckmc2yc62iytz9of6hw.jpgWśród mediów, którym najbardziej ufają Polacy, znalazł się Polsat News. To jedyna telewizja informacyjna, która zajęła miejsce na podium – wynika z badania Reuters Institute. Na pierwszym miejscu jest Radio RMF, na drugim Radio Zet, a na trzecim – Polsat News. – Zaufanie widzów jest dla nas bardzo ważne – przekazał dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat Piotr Witwicki.

W corocznym badaniu zaufania do mediów prowadzonym w Polsce przez Reuters Institute for the Study of Journalism pierwsze miejsce zajęło radio RMF FM. 54 proc. badanych zadeklarowało, że ufa tej stacji.

 

Drugie było Radio Zet z 49 proc. zaufania. A trzecia telewizja Polsat News z 48 proc. badanych, którzy deklarują zaufanie i uznają ją za wiarygodne źródło informacji.

 

Wśród mediów z największym zaufaniem znalazła się także Interia, której ufa 43 proc. badanych.

 


 

Polsat News z 48 proc. zaufaniem widzów znalazł się również na czele rankingu obejmującego tylko stacje telewizyjne. Drugie miejsce zajęła stacja TVN – 45 proc. zaufania, a na trzecim uplasowała się Telewizja Publiczna, której ufa 29 proc. ankietowanych.

 


Polsat News w czołówce. Ranking najbardziej zaufanych mediów

– Rolą stacji newsowych jest bezstronne przekazywanie informacji, dlatego zaufanie widzów jest dla nas bardzo ważne. Te badania wskazują, że dobrze spełniamy swoje zadanie – powiedział dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat Piotr W trudnych czasach zaufanie jest kwestią absolutnie kluczową.

 

– Nie ma chyba większej nagrody dla dziennikarza informacyjnego. Jestem niezwykle dumny, że praca, którą wykonuje cały zespół Polsat News jest dobrze oceniana, a dodatkowo cieszy, że jesteśmy lepsi od konkurencji – dodał.

 

Jak podkreślił Witwicki, w trudnych czasach zaufanie jest kwestią kluczową.

Ranking zaufania do mediów. Oceniono kondycję mediów w 47 krajach świata

Według rankingu Reuters Institute, Telewizji Polskiej ufa 29 proc. Polaków. A największy poziom braku zaufania otrzymało TVP Info i “Super Express” oraz “Fakt” – 39 proc. badanych im nie ufa.

 

ZOBACZ: Grupa Polsat-Interia liderem. Numer jeden w internecie

 

Przekazano, że średni poziom zaufania do mediów informacyjnych w Polsce to 39 proc. Jest to 21. wynik na 47 badanych krajów. Autorzy opracowania zauważają, że poziom zaufania do mediów informacyjnych spadł od 2015 roku o 17 punktów procentowych.

 

Reuters Institute for the Study of Journalism ocenia kondycję mediów w 47 krajach świata, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Polsce.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment