imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Ramzan Kadyorw i pulsoksymetr? Nagranie komentowane przez internautów

000GUPQX3BF4BBL4-C429-F4.jpg


Uwagę osób śledzących profil Heraszczenki przykuł środkowy fragment nagrania. Widać na nim Kadyrowa, który “w objęciach” wita Puszylina i innych przedstawicieli Donieckiej Republiki Ludowej. Na palcu wskazującym lewej ręki przywódcy Czeczenii zaobserwowano niewielkie urządzenie, do złudzenia przypominające pulsoksymetr.

Urządzenie służy do pomiaru saturacji krwi oraz tętna pacjenta. Zazwyczaj stosowane jest przez osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia. Pulsoksymetry wyjątkową popularnością cieszyły się podczas pandemii COVID-19, a obniżanie się poziomu natlenienia we krwi był często pierwszym sygnałem do kontaktu z lekarzem.

“Jeśli przywódca Czeczenii jest zmuszony do ciągłego noszenia tego urządzenia, to informacje o jego problemach zdrowotnych nie są już plotkami” – wskazał Heraszczenko.

Doradca ukraińskiego MSW odniósł się do doniesień niemieckiego dziennika “Bild”, który w ostatni weekend wskazywał na zmiany w wyglądzie Kadyrowa, znaczny wzrost masy jego ciała i napuchniętą twarz. Z nieoficjalnych informacji przywódca ma cierpieć na chorobę nerek.

“Do stolicy jego kraju Groznego miał przylecieć ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dr Yassin El-Shahat, szef oddziału nefrologicznego w szpitalu w Abu Zabi. Specjalista z 40-letnim doświadczeniem ma przyczynić się do poprawy jego stanu zdrowia” – pisaliśmy w sobotę.

Z powodu choroby Kadyrow miał zrezygnować z osobistego udziału w przemówieniu Władimira Putina w Moskwie 21 lutego. By poprawić swój stan przywódca miał uzależnić się też od leków i używek, które tymczasowo poprawiały jego stan.


Source link

Leave a Comment