imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Radosław Sikorski komentuje wpadkę BBC. “Stanowczo zaprzeczam”

6jkw8wrjqquzqm3g33132hxoby8dfqed.jpgRadosław Sikorski zabrał głos w sprawie zaskakującej wpadki BBC. Stacja wyemitowała mapę, na której pojawiły się “dwie Polski” – jedna we właściwym miejscu, a druga na terytorium Rosji. Internauci żartowali, że to efekt wizyty Andrzeja Dudy w Chinach.

Nie milkną echa środowej wpadki BBC. Stacja podczas jednego z programów wyemitowała grafikę przedstawiającą błędnie oznaczoną mapę.

Polska “zastąpiła” Rosję na telewizyjnej mapie

Widzowie musieli być bardzo zdziwieni, gdy na planszy z mapą wyświetloną za dziennikarką stacji dostrzegli “dwie Polski”. Jeden podpis “Poland” znalazł się we właściwej lokalizacji, drugi natomiast w miejscu terytorium Rosji.

 

ZOBACZ: Orban po rozmowie z Putinem w Moskwie. Wspólne oświadczenie

 

Niefortunna pomyłka brytyjskiego medium nie umknęła uwadze internautów, a zdjęcie przedstawiające ekran telewizora z zadziwiającym obrazem “zmian terytorialnych” stało się istnym viralem w sieci.

Radosław Sikorski reaguje na mapę BBC

Zdjęcie mapy opublikowano na profilu serwisu NEXTA na portalu X. “Użytkownicy mediów społecznościowych śmieją się, że Rosja została podzielona pomiędzy Polskę i Chiny tuż po wizycie polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Pekinie” – podpisano żartobliwie fotografię.

 

Nieoczekiwanie, głos w sprawie zabrał Radosław Sikorski. Minister spraw zagranicznych udostępnił wpis NEXTY, który okrasił wymownym podpisem.

 

“Kategorycznie zaprzeczam” – napisał szef MSZ.

 

 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment