imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Radłów: Spłonęły dwie karetki pogotowia. Miały wyruszyć do Ukrainy

68oneojao5skc8n1peh6e5p2p1xpeqrx.jpg


W piątek wieczorem podpalono dwie karetki, które miały wesprzeć ukraińskie szpitale

Spłonęły dwie karetki pogotowia zaparkowane przed Urzędem Miasta i Gminy Radłów (woj. małopolskie). Jak ustaliła policja, doszło do celowego podpalenia. Pojazdy miały być darem dla ukraińskich szpitali przyfrontowych.

Podpalenie karetek miało miejsce w piątek ok. godz. 22 w Radłowie w powiecie tarnowskim. Spalono dwie karetki Fundacji Moc Przyszłości, które miały być częścią konwoju humanitarnego z Polski do Ukrainy. W pożarze uszkodzeniu uległy także dwa samochody osobowe.

 

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu sprzed urzędu miasta. Dzięki temu udało się zatrzymać 34-letniego mężczyznę. Był notowany za podobne przestępstwo w 2019 roku.

Uszczuplony o dwie karetki konwój wyruszył do Ukrainy

Fundacja Moc Przyszłości opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia spalonego pojazdu. Jak ustaliła Interia, uszczuplony o dwie karetki i dwa pojazdy osobowe konwój wyruszył w sobotę do Ukrainy.

 

ZOBACZ: Choroszcza. Prokuratura wszczęła postępowanie ws. pożaru. Głowna hipoteza to podpalenie

 

“Mimo tej ogromnie smutnej nocy, dziś o piątej rano w nieco mniejszym składzie pojechaliśmy z karetkami! Na nową uzbieramy. Takie sytuacje nas nie złamią. Tam na te karetki czekają ranne w wyniku wojny dzieci” – napisano na Facebooku organizacji. W sieci utworzono zbiórkę na zakup nowej karetki.

 

jkm/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment