imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

PŚ w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Kubacki szósty, triumf Graneruda

5mh9wgjgxndi67ucyz5m8ag2354suy7f.jpg


Dopiero 17. był Kamil Stoch, który w obu seriach miał najbardziej niekorzystne warunki wietrzne. Polak wygrał trzy poprzednie konkursy PŚ, w tym w sobotę na tym samym obiekcie.

 

ZOBACZ: Kubacki na podium konkursu PŚ w Ruce

 

Dziewiąty był w niedzielę Jakub Wolny, 16. Piotr Żyła, 21. Andrzej Stękała, 28. Aleksander Zniszczoł i 30. Paweł Wąsek.

 

Sobotnie sukcesy 

 

W sobotę podopieczni trenera Michala Dolezala pokazali, że są w tym sezonie w doskonałej formie. Wygrali już bowiem czwarty z rzędu konkurs. W pierwszym 1 stycznia w Ga-Pa triumfował Dawid Kubacki, a trzy kolejne – w Austrii w Innsbrucku i Bischofshofen oraz w Titisee-Neustadt padły łupem Kamila Stocha.

 

Sobotni rezultat mógł być jeszcze lepszy, po pierwszej serii prowadził Kubacki, a Stoch był drugi. Tym razem jednak pech dopadł zwycięzcę z Ga-Pa, Kubacki w drugiej próbie trafił na złe warunki atmosferyczne, leciał nisko nad zeskokiem, nie zdołał przekroczyć granicy 130 m i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji.

 

ZOBACZ: Adam Małysz: Moje serce kiedyś tego nie wytrzyma

 

– W niedzielę też są zawody, może będę miał więcej szczęścia – zapowiedział po sobotnim konkursie Kubacki, który podobnie jak Stoch i inni podopieczni trenera Dolezala, już podczas Turnieju Czterech Skoczni prezentował doskonałą dyspozycję. Oby tylko w niedzielę aura ponownie nie wypaczyła wyników.

 

Stoch trzeci w klasyfikacji generalnej

 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Granerud – 848 pkt przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem – 634 i Stochem – 608. Czwarty jest Żyła – 454, a piąty Kubacki – 433. Po sobotnim konkursie na Hochfirstschanze, Polacy umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów z dorobkiem 2286 pkt. Druga jest drużyna Norwegii – 2144, a trzecia Niemiec – 1933.

 

Niedzielny konkurs w Titisee-Neustadt rozpocznie się o 16.30. Relacja na żywo na Polsatsport.pl.

wka/ polsatsport.pl, polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment