imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

“Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne”. Burmistrz Rzymu zaprasza turystów

ze7xcckt2zq55prbmx49y1duv9w7yu2z.jpg


Władze miasta podejmują starania, by doprowadzić do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu.

Burmistrz Rzymu Virginia Raggi zaprasza latem turystów. “Przyjedźcie, miasto jest bezpieczne” – zapewniła. Na turystów czekają właściciele hoteli, barów, restauracji, sklepów, taksówkarze, przewodnicy; tysiące ludzi pracujących w branży usług.

Ponad dwa miesiące od zamknięcia granic regionów i Włoch oraz przed ich ponownym otwarciem 3 czerwca w pierwszym takim apelu od początku epidemii burmistrz podkreśliła, że Wieczne Miasto czeka na gości “z otwartymi ramionami”.

 

Raggi oświadczyła, że dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu “pocieszające”.

 

ZOBACZ: Zamiast wezwania do modlitwy meczety nadawały… “Bella Ciao”

 

Władze miasta podejmują starania, by doprowadzić do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu, a jednocześnie wystosować jasny sygnał, by wesprzeć sektor turystyczny przekonując do przyjazdu zarówno Włochów, jak i cudzoziemców. Od 3 czerwca do Włoch będą mogli przyjeżdżać obywatele państw europejskich bez obowiązku poddania się kwarantannie.

 

“Taki obraz musimy przekazać zagranicy”

 

Burmistrz, zapytana w wywiadzie radiowym, jak można przezwyciężyć trwający od lutego kryzys w turystyce, odpowiedziała: “wyjdzie się z niego prezentując wizerunek bezpiecznego miasta, w którym otwierane są bary i restauracje”. – Taki obraz musimy przekazać zagranicy – dodała.

 

Virginia Raggi zauważyła: “Turyści muszą czuć się zachęceni do przyjazdu”.

 

W historycznym centrum stolicy Włoch zamkniętych jest część sklepów i lokali gastronomicznych. To te, których klientami są w większości turyści. Nie zostały otwarte, ponieważ jak mówią w mediach ich właściciele, koszty wznowienia działalności i dostosowania do wymogów sanitarnych przewyższą spodziewane wpływy w mieście, w którym nie ma turystów.

msl/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment