imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Przewodniczący Jia Shaoqian na forum Davos 2024: firma Hisense nieustannie koncentruje się na globalizacji i jest gotowa na sukces w tym niestabilnym świecie

Hisense_cutting_edge_products.jpg


DAVOS, Szwajcaria, 19 stycznia 2024 r. /PRNewswire/ — Przewodniczący Grupy Hisense Jia Shaoqian został ostatnio zaproszony do udziału w 54. Dorocznym Spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii. Tematyka tegorocznego forum obejmuje „odbudowę zaufania w przyszłość” i sposoby na wzbudzenie ufności w ramach międzynarodowych działań na rzecz odbudowy i odnowy. Pan Jia reprezentował Grupę Hisense podczas tego wydarzenia, biorąc udział w dyskusji pt. „Nowa energia rozwoju Chin” i wygłaszając przemówienie podczas gali „China Night”. Podczas dyskusji na wysokim szczeblu i rozmów z międzynarodowymi liderami świata polityki i biznesu podzielił się wizją i strategiami firmy Hisense na rzecz nieustannej innowacyjności i sukcesów na globalnej scenie.

„Globalizacja jest nadrzędnym trendem. Pomimo aktualnych wyzwań cały czas pewnie spoglądamy w przyszłość” – wyjaśnił pan Jia podczas „Chińskiego Forum Zrównoważonego Rozwoju”.

Coraz więcej międzynarodowych firm idzie w kierunku zaawansowanych technologii, zmieniając i modernizując wysoko wyspecjalizowane branże. W konsekwencji produkty z niskiego segmentu zastępowane są ich odpowiednikami wyższej klasy, co jest tendencją spójną z kierunkiem rozwoju Hisense.

W 2023 r. firma Hisense odnotowała dwucyfrowy wzrost zarówno przychodów, jak i zysków, ze znacznymi zwyżkami w Chinach i na rynkach międzynarodowych.

Branża urządzeń domowych jest niezmiernie konkurencyjna na skalę globalną. Oparta jest w dużej mierze na zintegrowanym systemie, obejmującym badania i rozwój (B+R), produkcję, marketing i łańcuchy dostaw. Z tego powodu największe marki mogą pochwalić się szerokim zasięgiem globalnym. Aby odnieść sukces na rynku międzynarodowym, Hisense lokalizuje te obszary poprzez ujednolicone podejście do produkcji, marketingu i B+R. Umacnia to również współpracę poza granicami kraju.

Pan Jia powiedział:

„Niezależnie od narodowości, ważne jest, aby przedsiębiorstwa szanowały lokalną kulturę, normy społeczne, zachowania klientów i praktyki B+R, gdziekolwiek prowadzą swoją działalność. Zgodnie z tym Hisense nieustannie zapewnia możliwości zatrudnienia, wypełnia swoje obowiązki i zobowiązania w obszarze ekonomicznym i społecznym. Jeśli oznacza to przejęcie podmiotu lokalnego, należy okazać szacunek pierwotnej marce i przekształcić ją tak, aby umocnić trwałość działalności pod jej szyldem”.

Obecnie Hisense prowadzi 34 parki przemysłowe, 25 ośrodków badawczo-rozwojowych i 60 zagranicznych spółek na całym świecie. Zgodnie z prognozami przychody za 2023 r. przekroczą 200 mld juanów, przy czym rynki zagraniczne odpowiadają za ponad 42% wyniku grupy. Za pośrednictwem ośrodków regionalnych Hisense zamierza uzyskać dogłębne zrozumienie potrzeb lokalnych konsumentów i opracować najnowocześniejsze produkty wysokiej jakości, dostosowane do każdego z tych rynków.

Jednocześnie rozległa międzynarodowa sieć Hisense zapewnia wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, obrotu zapasami i cyklów dostaw. Obniża to znacząco koszty logistyki, zużycie zasobów i emisję CO2.

Prawdziwa lokalizacja jednak wymaga czasu i cierpliwości, nie tylko sloganów. Chińskie przedsiębiorstwa muszą uwzględnić różnorodne kultury, okazując tolerancję i wzajemne zrozumienie w ramach integracji na szczeblu globalnym. Pod tym względem otwarta współprace jest kluczowa dla odbudowy zaufania w tym zmiennym i konkurencyjnym środowisku.

„Nasza wiara w przyszłość globalizacji jest niewzruszona. Świat może być naznaczony różnicami regionalnymi, językowymi i kulturowymi, lecz aspiracje ludzi do lepszego życia, ich dążenie do dobrobytu i pragnienie sprawiedliwej wymiany i przyjaźni stanowią spoiwo, które jednoczy nas wszystkich” – powiedział pan Jia.

Znalezienie równowagi pomiędzy wzrostem gospodarczym i innowacjami, włączeniem społecznym oraz zrównoważonym rozwojem jest nadal trudnym do rozwiązania wyzwaniem, podczas gdy prowadzone są działania na rzecz rewitalizacji globalnej gospodarki. Hisense konstruktywnie angażuje się w zarówno działania zmierzające do międzynarodowej konkurencyjności, jak i te ukierunkowane na współpracę, opierając się na podejściu ESG (Environmental, Social, Governance – środowisko naturalne, kwestie społeczne, zarządzanie). Firma Hisense będzie nadal podejmować działania na rzecz ograniczenia śladu węglowego, wykorzystania większej ilości materiałów z odzysku w swoich urządzeniach domowych, stając się siłą napędową pozytywnych zmian na całym świecie.

Hisense

Hisense to czołowa globalna marka sprzętu AGD i elektroniki użytkowej. Działalność firmy obejmuje produkty multimedialne (z naciskiem na Smart TV), sprzęt AGD oraz inteligentne informacje IT. Hisense obecnie prowadzi działalność w ponad 160 krajach.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2321650/Hisense_Chairman_Jia_Shaoqian_Davos_2024.jpg 

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2321651/Hisense_cutting_edge_products.jpg 

Źródło: Hisense

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment