imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Przerwa świąteczna 2021, nauka zdalna. Kiedy do szkoły po Nowym Roku?

000E3ZZTFIAVLCVF-C102.jpg


W tym roku zaraz po zakończeniu przerwy świątecznej dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają zdalne nauczanie. Poniżej przedstawiamy dokładne daty. 

 Jak co roku, w okresie Bożego Narodzenia uczniowie mogą liczyć na dłuższy odpoczynek od zajęć szkolnych. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2021 r.

Jednak w związku z tym, że w tym roku sylwester wypada w piątek, powrót do szkoły po Nowym Roku zaplanowany został dopiero na poniedziałek 3 stycznia 2022 r. Uczniowie mogą więc liczyć aż na 11 dni wolnych. Z pewnością pomoże im to odpocząć od codziennych obowiązków i przygotować się na kolejny semestr nauki. 

Sylwester 2021. Obostrzenia. Co wolno, a czego nie? – Wydarzenia w INTERIA.PL

13 grudnia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie, na mocy którego w terminie od 20 grudnia 2021 do 7 stycznia 2022 wprowadzono naukę zdalną dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Powrót do szkoły po Nowym Roku oznacza więc dla nich pozostanie w domach i udział w zajęciach online.

Nie będzie to jednak trwało długo. Nauka zdalna przewidziana jest jedynie na 3 dni robocze od 3 do 5 stycznia. W czwartek 6 stycznia przypada bowiem Objawienie Pańskie, czyli Święto Trzech Króli, natomiast piątek 7 stycznia został zaplanowany w szkołach jako dzień wolny od zajęć. 10 stycznia uczniowie powinni ponownie zasiąść w szkolnych ławkach. 

Obowiązkowe szczepienia. Waldemar Kraska: Decyzje zapadną w najbliższym czasie

Choć w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w kraju pojawiają się informacje o możliwości przedłużenia nauki zdalnej, na razie nie ma oficjalnego stanowiska Ministerstwa Zdrowia, które by je potwierdziło. Odpowiadając zatem na pytanie – do kiedy będzie trwało zdalne nauczanie – w tej chwili możemy powiedzieć, że na pewno obejmie ono pierwszy tydzień po Nowym Roku.

W czasie jednej z ostatnich konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz zaznaczył jednak, że duży wpływ na te ustalenia będzie miała sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu koronawirusa Omikron.


Source link

Leave a Comment