imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Przepowiednie siostry Łucji na 2023 rok i nie tylko budzą grozę. Co przewidziała dla Polski?

000GJPUEAUHTRB8B-C429.jpg


Siostra Łucja jest znana również jako Lúcia de Jesus dos Santos i święta Łucja. Kobieta urodziła się 28 marca 1907 r. w Aljustrel, a zmarła 13 lutego 2005 r. w Coimbrze. Była portugalską zakonnicą uważaną przez Kościół katolicki za świadka objawień maryjnych w Fatimie.

Łucja w 1925 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Doroty w Vilar, a w 1948 r. za specjalnym pozwoleniem papieża Piusa XII odeszła ze zgromadzenia św. Doroty i wstąpiła do zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w Coimbrze. Oprócz bycia świadkiem objawień fatimskich jest również uznawana przez niektórych za wizjonerkę. Swoje rzekome objawienia odnośnie przyszłości miała mieć m.in. w 1921, 1925, 1926 i 1929 roku.  

Siostra Łucja miała wielokrotnie doznawać różnego rodzaju wizji. Niektóre z nich miały dotyczyć modlitw za chorych, za papieża, grzeszników i cały świat. Inne miały wskazywać losy świata w przyszłości.

Siostra Łucja sama spisała wszystkie swoje objawiania, wizje i przepowiednie. Mogą one budzić niepokój wśród tych, którzy w nie wierzą, ponieważ wieszczą one m.in. wybuch III wojny światowej. Według jej słów nadchodzące wydarzenia mają zmienić oblicze Ziemi i zmusić narody świata do działania, pod presją wojny, klęski żywiołowej lub zniszczeń dokonanych przez broń jądrową.

III wojna światowa ma wedle jej przepowiedni przynieść wiele szkód i będzie związana bezpośrednio z użyciem broni jądrowej. Portugalska wizjonerka twierdziła, że do potężnych zniszczeń dojdzie w Europie, a poszkodowane zostaną takie kraje jak Holandia, Niemcy, Dania, Szwajcaria, a także północne Włochy. Według siostry Łucji zniszczony ma zostać również Paryż, który spłonie. Dość szybko zostanie jednak odbudowany.

Oprócz wojny siostra Łucja w swoich wizjach miała widzieć również kataklizmy, które mają wywołać taką panikę, że dalsze działania wojenne będą niemożliwe. Podobno ma dojść do ruchów skorupy ziemskiej, gwałtownych wstrząsów, które będą tak przybierały na sile, że wulkany zaczną wybuchać.

Siostra Łucja miała w swoich wizjach przewidzieć również losy Polski. Według jej słów Polska z całego tego chaosu i cierpienia ma wyjść obronna ręką. Portugalska wizjonerka twierdziła, że to właśnie nasz kraj ma rozdawać karty podczas budowania powojennej Europy.

Lucia dos Santos twierdziła:

Ma to według siostry Łucji wynikać z faktu, że Polska pozostaje wierna prawu Bożemu i że już wiele wycierpiała się w przeszłości.

Kościół katolicki uznał objawienia fatimskie za prawdziwe, jednak zostały one zaliczone do kategorii tzw. objawień prywatnych.

Według nauki objawienia fatimskie mogą być uznawane za fakt historyczny, ale jedynie w takim sensie, że troje dzieci – 10-letnia Lúcia dos Santos oraz jej dwoje kuzynów: 9-letni Francisco Marto i jego młodsza o dwa lata siostra Jacinta – twierdziło, iż w okolicach niewielkiej portugalskiej miejscowości Fatima od 13 maja do 13 października 1917 r. co miesiąc spotykało świetlistą postać, z którą rozmawiało i która w końcu przedstawiła się jako Matka Boska Różańcowa. Nauka sama w sobie nie może potwierdzić prawdziwości ich słów, a jedynie przedstawić, że dochodziło do deklaracji ze strony dzieci.

Uczeni nie są w stanie obecnie zweryfikować, czy dzieci mówiły prawdę i rzeczywiście widziały coś niezwykłego. Warto też pamiętać, że nikt poza trojgiem wspomnianych dzieci nie zobaczył Maryi, Jezusa czy Józefa z Dzieciątkiem.

Odnotowuje się też, że w pewnym momencie Lúcia krzyknęła do tłumu, by patrzeć na Słońce. Wielu ludziom zaczęło się wówczas wydawać, że gwiazda wiruje lub dziwnie porusza się po niebie, co miało trwać około 10 minut. Jednak relacje rzekomych świadków różniły się mocno między sobą, a niektórzy nawet mówili, że nic szczególnego nie widzieli.

Dodatkowo wiele wizji Łucji, które rzekomo się sprawdziły, zostały opisane dopiero po fakcie. Tak było m.in. w przypadku przepowiedni dotyczącej rychłej śmierci Francisco i Jacinty. Rzeczywiście, oboje zmarli na szalejącą wówczas w Europie grypę hiszpankę: Francisco w 1919 r., odmówiwszy leczenia szpitalnego, a jego siostra rok później. Jednak wzmianka o tej wizji pojawia się dopiero w zapiskach siostry Łucji w 1927 roku.

Warto dodać również, że sam Benedykt XVI przyznał, że zakończenie trzeciej tajemnicy fatimskiej może przypominać obrazy, które Lúcia mogła zobaczyć w swoich ówczesnych książkach do nabożeństwa.

Czytaj również:

Wstrząsające przepowiednie Nostradamusa na 2023 rok. Tego się nikt nie spodziewa

“W 2023 roku powstanie potężna panika”. Ekspert demaskuje techniki jasnowidzów

Rosyjska przepowiednia nowego rozbioru Polski

Zobacz także: 


Source link

Leave a Comment