imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Przemycali ponad tonę haszyszu. Ruszyli slalomem między plażowiczami

rb4tkt9k6cbi8znm12hgpf9evxknibdi.jpg


Hiszpańskie służby zatrzymały trzech mężczyzn przemycających ponad tonę haszyszu oraz prawie 70 beczek z benzyną. Przestępcy usiłowali początkowo zbiec przed organami ścigania motorówką. Na filmie z policyjnej akcji widać, że po krótkim pościgu postanowili porzucić kontrabandę na plaży, a następnie rzucić się do ucieczki między zaskoczonymi plażowiczami.

Operacja antynarkotykowa hiszpańskiej Straży Obywatelskiej (Guardia Civil) miała miejsce w piątek ok. godz. 4 rano u wybrzeży Majorki. Funkcjonariusze zaobserwowali łódź przemytników, płynącą z dużą prędkością od strony Afryki Północnej.

 

Gdy przestępcy zdali sobie sprawę z tego, że są obserwowani, rzucili się do ucieczki. Nie mieli jednak wystarczającej ilości paliwa na długi pościg na morzu, więc postanowili więc zostawić łódź oraz kontrabandę na plaży i rzucić się do ucieczki na piechotę.

 

Na filmie opublikowanym przez żandarmerię widać, jak przestępcy biegną między opalającymi się plażowiczami. Materiał z policyjnego helikoptera ukazuje także, że próbują uciekać przez teren nadmorskiego hotelu.

 

Przemytnicy porzucili motorówkę na plaży. Funkcjonariusze otoczyli teren hotelu

Służby otoczyły resort i zatrzymały trzech mężczyzn. W sumie mieli przewozić 1,2 tony haszyszu oraz 68 beczek z benzyną.

 

ZOBACZ: Hiszpania: Akcja zatrzymania Polaka w Alicante. Czterech policjantów zostało rannych

 

Przechwycono także należącą do przestępców łódź motorową służącą do transportu narkotyków – przekazał rzecznik Guardia Civil.

 

Wcześniej hiszpańska żandarmeria poinformowała o rozbiciu we współpracy z kolumbijskimi służbami szajki zajmującej się budową łodzi podwodnych dla karteli narkotykowych. Tego typy statki wykorzystywane są przez przestępców z Ameryki Południowej do przewożenia narkotyków do Europy i Ameryki Środkowej. W sumie aresztowano 12 osób.

jkm/ sgo/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment