imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Przemycali ludzi w chłodni. Czterech mężczyzn skazanych za nieumyślne zabójstwo 39 Wietnamczyków

rtvmuvz2iho3h1xbudsf6duhkj3sgdq9.jpg


Przemytnicy wieźli Wietnamczyków w kontenerze-chłodni. 39 osób zmarło z wychłodzenia

Sąd w Londynie skazał w piątek na kary od 13 do 27 lat więzienia czterech mężczyzn uznanych za winnych nieumyślnego zabójstwa 39 osób. Oskarżeni wzięli udział w procederze nielegalnej imigracji 39 Wietnamczyków, którzy zmarli w ciężarówce w Wielkiej Brytanii w 2019 roku.

Pochodzący z Irlandii organizator przemytu ludzi, 41-letni Ronald Hughes, który na rozprawie w sierpniu ubiegłego roku przyznał się do 39 zarzutów nieumyślnego zabójstwa, został skazany na 20 lat więzienia, a jego wspólnik 43-letni Gheorghe Nica, Rumun mieszkający w Wielkiej Brytanii, usłyszał wyrok 27 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Przemycali papierosy warte milion złotych. Schowali je w paletach

 

Maurice Robinson, kierowca ciężarówki z kontenerem-chłodnią, w którym znaleziono ciała Wietnamczyków, został skazany na 13 lat i 4 miesiące więzienia.

 

 

24-letni Eamon Harrisson, który dowiózł ciężarówkę do Zeebrugge w Belgii, skąd następnie promem kontener popłynął do Wielkiej Brytanii, dostał karę 18 lat więzienia.

 

Zmarli w wyniku wychłodzenia

 

Sprawa dotyczyła wydarzenia z nocy z 22 na 23 października 2019 roku, gdy na terenie parku przemysłowego w Grays na wschód od Londynu w kontenerze-chłodni na naczepie ciężarówki odkryto ciała 31 mężczyzn i ośmiu kobiet, w tym 10 nastolatków. Wszyscy zmarli byli Wietnamczykami.

 

 

Kontener tej samej nocy przypłynął promem z Zeebrugge w Belgii. Władze śledcze poinformowały, że wszyscy zmarli w wyniku niedoboru tlenu i wychłodzenia.

rsr/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment