imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Przemilczany w mediach skandal szczepionkowy w Chinach

a-102-1000x630

Strona główna &gt Zdrowie &gt Przemilczany w mediach skandal szczepionkowy w Chinach Przemilczany w mediach skandal szczepionkowy w Chinach a303 Zdrowie

Chiński rząd przyznał, że kolejne setki tysięcy dawek szczepionek przeznaczonych dla dzieci w Chinach są wadliwe. Tym samym całkowita liczba szczepionek uznanych za szkodliwe sięga tam prawie jednego miliona.

Rada Państwa Chińskiej Republiki Ludowej ogłosiła, że kolejna partia szczepionki przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi (diphtheria, pertussis and tetanus; w skrócie DPT) wyprodukowana przez firmę Changsheng Biotechnology z Changchun została uznana za „niepełnowartościową”. Większość dawek sprzedano władzom prowincji Shangdong w północno-wschodnich Chinach i część z nich podano już dzieciom.

Ostatnia partia 247200 szczepionek dołączyła do 253 338 wadliwych szczepionek DPT tej samej firmy zbadanych w listopadzie ubiegłego roku, nie licząc ponad 400 000 szczepionek wyprodukowanych przez inny koncern.

Jak informuje South China Morning Post, 76 procent dzieci, które otrzymały szczepionki z pierwszej niepełnowartościowej partii, było już leczonych przez lekarzy i obecnie planuje się leczyć te, którym podano szczepionki z drugiej partii.

Chociaż chiński rząd zrobił, co mógł, aby ludzie nie dowiedzieli się o tej aferze, chińskie media społecznościowe pełne są informacji na ten temat. Pojawiły się też doniesienia mówiące, że firma wykorzystywała przeterminowane składniki i fałszowała wyniki badań.

W zeszłym miesiącu tysiące rozwścieczonych rodziców wyrażało swoją złość i rozczarowanie, że władze ich kraju zawiodły ich w sprawie szczepionek. Prezydent Chin obiecał szybkie działania i błyskawiczne śledztwo, jednak problem nie zniknął.

Krytycy oskarżają przedstawicieli rządu o nieinformowanie społeczeństwa o zagrożeniu i blokowanie doniesień mówiących o wadliwych szczepionkach.

W związku z tą sprawą aresztowano część personelu Changsheng Biotechnology. Prezes Gao Junfang, znana również jako „Królowa szczepionek” i uważana za jedną z najbogatszych kobiet w Chinach, jest jedną z 18 osób aresztowanych do tej pory. Zatrzymano także burmistrza Changchun, w którym mieści się siedziba producenta szczepionek, a także zastępcę gubernatora prowincji Jilin i zastępcę dyrektora krajowego organu zajmującego się kontrolą szczepionek.

Źródło: https://www.naturalnews.com/2018-08-17-chinas-vaccine-scandal-explodes-as-one-million-doses-now-found-to-be-maiming-chinese-children.html

Tłum. Nexus


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment