imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Przedstawiciele służby zdrowia przyznają, że szczepionka przeciw grypie nie działa

Strona główna &gt Zdrowie &gt Przedstawiciele służby zdrowia przyznają, że szczepionka przeciw grypie nie działa Przedstawiciele służby zdrowia przyznają, że szczepionka przeciw grypie nie działa a303 Zdrowie 0

Albertowi Einsteinowi przypisuje się powszechnie powiedzenie, że szaleństwem jest robienie tej samej rzeczy cały czas i oczekiwanie innych rezultatów. Według tej definicji cała opieka zdrowotna większości rozwiniętych krajów jest szalona. A to dlatego, że nalega ona co roku, żeby ludzie się szczepili przeciwko grypie, kiedy za każdym razem okazuje się to nieskuteczne?

Brytyjski Daily Mail informował niedawno, że tegoroczna szczepionka przeciwko grypie została zaprojektowana pod niewłaściwe szczepy, przez co tysiące ludzi, którzy już ją przyjęli, zmarnowali swój czas i pieniądze rządu.

Według Daily Mail agencja Public Health England (PHE) podała oficjalnie, że trójwalentna szczepionka, która ma zapobiegać jednemu szczepowi „B” i dwóm szczepom „A” grypy, jest nieskuteczna przeciwko tegorocznym dwóm najpowszechniejszym i złośliwym szczepom: typowi B/Yamagata i szczególnie agresywnemu szczepowi H3N2 znanemu jako „Aussie flu”. Pośród wszystkich szczepów te dwa znacząco nadwyrężyły zasoby już i tak przeciążonej brytyjskiej Państwowej Służby Zdrowia (National Health Service).

Przedstawiciele służby zdrowia powiadomili, że trzeba było odwołać ponad 55 000 operacji z uwagi na „ogromne” przeładowanie szpitali z powodu epidemii grypy. Dziesiątki szpitali ostrzegają, że nie mają już wolnych łóżek dla nowych pacjentów.

Rosną obawy, że tegoroczny okres grypowy okaże się najgorszy od ponad 50 lat. Eksperci od dawna mówią, że szczepionka przeciwko grypie jest całkowicie bezwartościowa, szczególnie w przypadku najstarszych i najwrażliwszych pacjentów (powyżej 75 roku życia), których najczęściej nakłania się do ochronnego szczepienia.

Według PHE w roku 2016 przeciwko grypie zaszczepiło się 11 milionów Brytyjczyków, a mimo to liczba zgonów przypisywanych tej chorobie wzrosła o 40 procent. Tegoroczna szczepionka prawdopodobnie będzie jeszcze bardziej bezużyteczna przy przewidywanej zaledwie 20-procentowej skuteczności.

Tłum. Nexus

Na podstawie: https://www.naturalnews.com/2018-01-12-health-officials-admit-the-flu-jab-does-not-work-vaccine-in-circulation-targets-wrong-strain-as-is-usually-the-case.html


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment