imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Protest rolników w Warszawie. “Zdzierają z nas skórę bez znieczulenia”

wbop9dw48qer3tx3gukw64me8px8gvz4.png


W czwartek w centrum Warszawy odbywa się protest rolników, którzy narzekają na inflację oraz twierdzą, że władza destabilizuje produkcję żywności w Polsce. Inicjatorem protestu jest AgroUnia. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.

Protest rozpoczął się o godz. 10. Rolnicy zebrali się przed Pałacem Kultury i Nauki, a następnie przejdą przed Sejm. 

 

 

Głównym powodem czwartkowego protestu są kolejne podwyżki stóp procentowych.

 

ZOBACZ: Ekspert o suszy: Jesteśmy na granicy klęski żywiołowej

 

– Podnoszenie stóp procentowych, to żadna walka z inflacją. Żaden normalny kraj nie walczy z inflacją tylko i wyłącznie w traki sposób –  powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak.

“Rżną nas jak mogą”

Według niego, “są jednak tacy, który zarabiają na inflacji”. – Są to spółki Skarbu Państwa, które nie bacząc na nic podnoszą swoje marże i zarabiają jeszcze więcej niż do tej pory – stwierdził. Jako przykład podał grupę Azoty oraz PKN Orlen.

 

– Wszystkie te państwowe spółki rżną nas jak mogą, zdzierają z nas skórę bez znieczulenia – dodał.

 

 

Rolnicy są także niezadowoleni ze zniesienia ceł na produkty rolne z Ukrainy oraz twierdzą, że obecna władza destabilizuje produkcję żywności w Polsce. 

 

– Nie zgadzamy się, żeby Polskę zalewała żywność, która przywożona jest z zagranicy, nieewidencjonowana, która później bardzo często jest sprzedawana jako polska – powiedział Michał Kołodziejczak.

 

– To destabilizuje produkcję, która będzie musiała być zmniejszona, co z kolei spowoduje wzrost cen – dodał lider AgroUnii.

Utrudnienia w ruchu

W związku ze strajkiem kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się utrudnień w centrum stolicy. Zmienioną trasą pojedzie wiele linii tramwajowych i autobusowych.

 

“W dniu 7.07.2022 r. (czwartek) w ramowych godz. 9:00 – 18:00 planowane jest zgromadzenie publiczne przy Al. Jerozolimskich na odcinku od ul. E. Plater do ronda Dmowskiego oraz przemarsz na trasie: rondo Dmowskiego – Marszałkowska – Wspólna pod gmach przy ul. Wspólnej 30 a następnie przemarsz na trasie Wspólna – Krucza – Piękna – Wiejska pod budynek przy ul. Wiejskiej 4/6/8. Potem nastąpi przemarsz trasą Piękna – Al. Ujazdowskie pod gmach przy Al. Ujazdowskich 1/3” – głosi komunikat opublikowany na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego. 

 

dk/ml/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment