imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Protest przeciwników obostrzeń. Komarenko: ludzie nie wytrzymują psychicznie

9rqq8qthwzr9q1m53sjgtw87x9ti4w8j.jpg


Kilkanaście radiowozów policyjnych odgrodziło znajdujący się przed Pałacem Kultury i Nauki Plac Defilad.

Jednym z inicjatorów manifestacji był Ivan Komarenko. Znany piosenkarz oceniał, że “oburzenie społeczeństwa jest coraz większe”. Dodał, że obecne obostrzenia to “drugi lockdown”.

 

ZOBACZ: Ograniczenia dla seniorów. Dj Wika: najgorsza jest samotność

– Protest miesiąc temu przebiegał pokojowo, teraz tak nie jest – tłumaczył, zaznaczając, że jest to skutkiem tego, że ludzie “nie wytrzymują już psychicznie”.

Manifestacja do tej pory przebiega pokojowo, nie dochodziło do starć z policją. Kilkoro agresywnych osób zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy. Ponadto protestujący twierdzą też, że zatrzymany został poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz przedstawiciele przedsiębiorców.

Pandemia to wymysł rządu

Manifestujący przeciw – jak mówią – “ograniczeniu wolności przez państwo” gromadzą się od strony dworca kolejowego Warszawa śródmieście. Protestujący trzymają flagi Polski, ugrupowań Konfederacja i KORWiN, oraz flagę NSZZ Solidarność.

Jeden z manifestujących powiedział, że przyjechał na manifestację z Siemiatycz. – Uważamy, że pandemia to wymysł rządu. Nie damy sobie odebrać naszych praw – podkreślił.

 

ZOBACZ: Protest antymaseczkowców w Warszawie. “Lekceważące naruszanie przepisów”

Będący na proteście Komarenko dodał, że “przede wszystkim żądamy powrotu do normalnego funkcjonowania”. Twierdził, że “nikt z rządzących nie potrafi określić horyzontu czasowego kiedy to się skończy”. Zdaniem wokalisty przymusowe zamknięcie i izolacja doprowadzi do rozwoju depresji.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z piosenkarzem

  

Przemarsz przed siedzibę PiS

Manifestujący od strony Alei Jerozolimskich skandują również “a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”. Uczestnicy demonstracji próbowali przejść z Placu Defilad przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Nowogrodzkiej. Policja zablokowała marsz od strony Dworca Centralnego.

Protestujący skandują wulgarne hasła pod adresem PiS. Zablokowali Aleje Jerozolimskie włącznie z torami tramwajowymi.

 

ZOBACZ: Ziemia jest płaska, a światem rządzą jaszczury z kosmosu. Skąd się biorą foliarze?

Policyjne radiowozy zostały obrzucone butelkami i jedzeniem. Funkcjonariusze spychają uczestników marszu od strony Dworca Centralnego.

Większość protestujących nie ma założonych maseczek bądź ma je na brodzie.

laf/prz/ Polsat News, PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment