imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

project44 zebrał kwotę 100 mln USD na przyspieszenie transformacji łańcucha dostaw i rozbudowę platformy zaawansowanej widoczności

2020-12-21-series-d-external.jpg


Fot. GlobeNewswire/project44

CHICAGO, Dec. 21, 2020 (GLOBE NEWSWIRE) –project44, lider w branży transparentności łańcucha dostaw dla spedytorów i dostawców usług logistycznych (LSP), ogłosił dzisiaj zamknięcie etapu finansowania Serii D w wysokości 100 mln USD. Donacja, prowadzona przez Insight Partners, jest następstwem szybkiego rozwoju firmy, który został osiągnięty dzięki działaniom organizacji na całym świecie – wzmacnianiu łańcucha dostaw oraz lepszemu zabezpieczeniu i widoczności przesyłek podczas wyzwań związanych z COVID-19.

W projekcie swój udział również mieli: 8VC, Emergence Capital, Omidyar Technology Ventures, Sapphire Ventures, Sozo Ventures oraz Underscore VC.

Nowe środki zostaną przeznaczone na dalszą globalną ekspansję największej na świecie, multimodalnej sieci firm transportowych project44, a także na rozwój produktów, nowe partnerstwa i współprace w całym łańcuchu dostaw, aby zaoferować najbardziej innowacyjną i kompleksową ofertę na rynku.

„Wydarzenia roku 2020 spotęgowały wyzwania stojące przed organizacjami w osiągnięciu transparentności łańcucha dostaw – mówi Jett McCandless, dyrektor generalny i założyciel firmy projekt44. – Cyfrowa transformacja mająca na celu lepsze zrozumienie i zarządzanie informacjami o przewozie, jak opóźnienia czy status, miała istotne znaczenie już przed pandemią. Teraz stała się koniecznością. Posiadając najlepsze w swojej klasie rozwiązanie oferowane przez projekt44, byliśmy naturalnym wyborem dla przedsiębiorstw, które musiały dostosować się do tegorocznych bezprecedensowych wyzwań logistycznych. Odnotowaliśmy największy wzrost liczby nowych klientów i najwyższe wśród konkurencji utrzymanie przychodów netto (procent powtarzającego się przychodu od istniejących klientów) na poziomie 118%. Teraz, dzięki finansowaniu Serii D i bliższym relacjom z wiodącymi partnerami inwestycyjnymi, możemy przyspieszyć nasz rozwój, aby przekształcić globalny łańcuch dostaw i pomóc firmom przygotować się na nową rzeczywistość”.

Renée Ure, dyrektor operacyjny w Data Center Group w Lenovo, dodała: „Pracę z project44 zaczęliśmy na początku bieżącego roku w celu uzyskania transparentności naszych przewozów. W miarę zwiększania widoczności i dokładności danych transportu, jesteśmy w stanie optymalizować łańcuch dostaw, stając się bardziej efektywnymi we współpracy z naszymi klientami. Ponadto, widoczność przesyłek w czasie rzeczywistym zapewniana przez projekt44 okazała się niezbędna podczas pandemii, ponieważ pozwala nam na szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby klientów”.

project44 jest wiodącym dostawcą usług widoczności transportu w czasie rzeczywistym. Obsługuje ponad 400 klientów korporacyjnych, w tym trzy największe firmy z listy Fortune 100, dwie z trzech największych sieci detalicznych na świecie i osiem z dziesięciu największych na świecie pośredników frachtowych. Rok 2020 był dla firmy ogromnym sukcesem:

– podpisanie umów z rekordową liczbą 135 nowych klientów, w tym m.in.: ABB, Alcon, Arcese, BSH Home Appliances, Flowserve, General Mills, Girteka Logistics, IFCO Systems GmbH, Lenovo, Magna International, PepsiCo;

– wprowadzenie pionierskich innowacji, dzięki którym project44 stał się jedyną firmą zajmującą się transparentnością łańcucha dostaw, która gwarantuje spójną, globalną i multimodalną współpracę z możliwością śledzenia przewozów w ponad 140 krajach na całym świecie;

– rozbudowanie zaawansowanej widoczności o ładunki lotnicze i drobnicowe, a także zwiększenie globalnego zasięgu na oceanach,

– zapowiedzenie wprowadzenia wielu zmian w produktach, w tym ulepszonego modelu ETA, obliczanie szacowanego czasu przybycia z niezwykłą dokładnością;

– zapewnienie najbardziej rozbudowanej i najbardziej wydajnej, globalnej sieci przewozowej, połączonej z ponad 780 dostawcami usług telematycznych/ELD, która pokrywa 94% rynku europejskiego i ponad 95% zasięgu przesyłek w Ameryce Północnej i Europie;

– docenienie przez firmę SAP jako partner roku w zakresie integracji w chmurze (Cloud Integration Partner of the Year) za umożliwienie światowym markom budowania sprawniejszego łańcucha dostaw, i trzeci rok z rzędu uplasowania się na drugim miejscu w rankingu FreightWaves FreightTech 25 Awards, zaraz po firmie Amazon.

„Cieszymy się, że będziemy mogli rozszerzyć nasze relacje z project44 i stać się jego największym inwestorem – powiedział Ross Devor, dyrektor zarządzający Insight Partners, który również zajmie miejsce w zarządzie project44. – Optymalizacja łańcuchów dostaw stała się głównym priorytetem firm w 2020 r., ze szczególnym uwzględnieniem globalnych przedsiębiorstw, gospodarek i całego społeczeństwa. project44 widzimy jako silnego, szybko rozwijającego się partnera, ponieważ koncentruje się na przekształceniu transportu i logistyki poprzez zapewnienie połączonego strumienia danych w obrębie całej branży, co widzieliśmy już w 2018r. Teraz mogliśmy obserwować jak tego dokonali. Firma pomaga w rozwiązywaniu bieżących problemów logistycznych, jednocześnie przygotowując swoich klientów do skuteczniejszego rozwiązywania stojących przed nimi wyzwań i właśnie w tym chcielibyśmy uczestniczyć”.

Do tej pory project44 zebrał 241 mln USD na zwiększenie zaufania i przewidywalności w branży transportowej.

O project44

project44 jest wiodącą na świecie platformą zaawansowanej widoczności dla spedytorów i dostawców usług logistycznych. project44 łączy, automatyzuje i zapewnia widoczność kluczowych procesów w transporcie w celu przyspieszenia wyciągania wniosków i szybszej zamiany tych wniosków w działania. Korzystając z możliwości platformy chmurowej project44, przedsiębiorstwa zwiększają wydajność operacyjną, obniżają koszty, poprawiają efektywność dostaw i są w stanie zapewnić swoim klientom obsługę na poziomej tej oferowanej przez Amazon. Połączona z tysiącami przewoźników na całym świecie i dysponująca kompleksowym zasięgiem na wszelkie dostępne na rynku urządzenia telematyczne i ELD, platforma project44 obsługuje wszystkie rodzaje transportu i spedycji, w tym: transport lotniczy, firmy kurierskie, usługi typu „ostatnia mila”, ładunki LTL, ładunki Volume LTL, transport drobnicowy, ciężarowy, kolejowy, intermodalny i morski. Firma project44 zajęła drugie miejsce, zaraz po firmie Amazon, na liście najbardziej innowacyjnych firm w branży transportowej FreightWaves’ 2020 Freight Tech 25, i otrzymała nagrodę 2020 SAP® Pinnacle Award jako partner roku w zakresie Integracji w Chmurze (Cloud Integration Partner of the Year). Więcej informacji uzyskasz na stronie www.project44.com.

O Insight Partners  

Insight Partners to wiodąca globalna firma inwestycyjna typu venture capital i private equity, inwestująca w szybko rozwijające się firmy typu ScaleUp, specjalizujące się w technologii i oprogramowaniu, które są motorem zmian w swoich branżach. Założona w 1995 r. firma Insight Partners zainwestowała w ponad 400 firm na całym świecie i pozyskała poprzez szereg funduszy ponad 30 miliardów USD w zobowiązaniach kapitałowych. Misją Insight jest wyszukiwanie, finansowanie i skuteczna współpraca z wizjonerskimi menedżerami, dostarczanie im praktycznej i użytecznej wiedzy na temat oprogramowania ułatwiającego osiągnięcie długoterminowego sukcesu. Insight Partners poprzez swoich pracowników i portfolio, wspiera kulturę opartą na przekonaniu, że firmy ScaleUp i ich rozwój stwarzają możliwości dla wszystkich. Aby dowiedzieć się więcej o Insight Partners i wszystkich inwestycjach tej firmy odwiedź www.insightpartners.com lub obserwuj na Twitterze @insightpartners.

KONTAKT:

Sarah Kalhorn

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: GlobeNewswire

 


Source link

Leave a Comment