imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022. Możliwe mgły i opady śniegu, chłodno w większości kraju

5wp2w14pa9goz1uv72f234ws6v23qwyu.jpg


Jak informuje IMGW, nad Skandynawią, Europą środkową i południowo-zachodnią pogodę kształtuje układ wysokiego ciśnienia. Pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu niżów.

 

W sobotę na południu i wschodzie Polski duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, a w pozostałej części kraju – małe i umiarkowane. Prognozowane są też przelotne opady deszczu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg.

Pogoda w Wielką Sobotę. W górach alert przed opadami śniegu

Z kolei w górach meteorolodzy spodziewają się opadów śniegu. Z tego powodu w sobotę IMGW wydał alert pierwszego stopnia dla dwóch małopolskich powiatów: nowotarskiego i tatrzańskiego. Ostrzeżenie jest ważne co najmniej do godz. 15:00 w Wielką Sobotę.

 

ZOBACZ: Ewa Wachowicz: Bez tego nie wyobrażam sobie Wielkanocy

 

Temperatura maksymalna od 5 stopni na północy i południu do 12 stopni na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zwłaszcza na Pomorzu Wschodnim, w centrum i na wschodzie. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 65 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie wolno rosnąć.

Chłodna noc przed Niedzielą Wielkanocną. Temperatura może spaść poniżej zera

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie duże z zanikającymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie na północy silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

 

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -3 stopni do 1 stopnia, jedynie nad morzem nieco cieplej: od 1 stopnia do 4 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu początkowo porywisty.

Pogoda w Wielkanoc. Najcieplej na zachodzie Polski

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w południowo-wschodniej części kraju duże ze słabymi przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

 

ZOBACZ: Aleksandra Dulkiewicz: Zebraliśmy ponad 200 tys. zł na pomoc Ukrainie

 

Temperatura maksymalna od 7 stopni na wschodzie i nad morzem, około 10 stopni w centrum, do 13 stopni na zachodzie. W obszarach podgórskich Karpat od 2 stopni do 6 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie porywisty.

Poniedziałek Wielkanocny – możliwy deszcz, niebo spowiją chmury

Według synoptyków IMGW Poniedziałek Wielkanocny będzie ostatnim dniem z opadami i większym zachmurzeniem. Prognozowane jest początkowo umiarkowane, a później duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie pojawią się opady deszczu ze śniegiem.

 

Temperatura maksymalnie osiągnie od 7 stopni na Podlasiu, przez 10 stopni w centrum kraju, do 13 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

 

Od wtorku, 19 kwietnia, z każdym dniem będzie więcej słońca, a temperatury w ciągu dnia wskażą powyżej 8 stopni.

wka/PAP, polsatnews.pl/Interia Pogoda

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment