imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Produkty z papieru – 3 rodzaje, które warto stosować na co dzień – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Choć papier używany jest przynajmniej od dwóch tysięcy lat, nadal jest powszechnie stosowanym surowcem. Wpływ na to z pewnością fakt, iż jest on nie tylko tani w produkcji, ale również posiada duże walory ekologiczne. W dodatku powstaje z surowców odnawianych (drewno) i może być łatwo poddany recyclingowi. Nic więc dziwnego, iż służy między innymi do produkcji takich przedmiotów jak ręczniki papierowe bądź serwetki papierowe, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie nie tylko lokali gastronomicznych, ale również przeciętnego gospodarstwa domowego.

  1. Ręczniki papierowe

  2. Serwetki papierowe

  3. Torby papierowe

Ręczniki papierowe

Produkty papierowe cieszą się dużą popularnością mimo stosowania tańszych w produkcji wyrobów plastikowych lub z tkanin sztucznych. Długi czas rozkładu plastiku oraz nieskuteczna utylizacja powoduje, iż ręczniki papierowe i inne wyroby z tego materiału wciąż są chętnie kupowane. Ręczniki takie świetnie sprawdzają się w pracach porządkowych, skutecznie usuwając nieczystości. W zależności od upodobań można zaopatrzyć się w tańsze, proste odmiany, ale również te bardziej chłonne czy pachnące znajdują sporo kupców. Choć papier wydaje się być materiałem bardzo nietrwałym, jednak ręcznik papierowy w połączeniu z detergentem może oczyścić zaskakująco dużą powierzchnię. Jest to niezbędne wyposażenie kuchni każdej gospodyni.

Serwetki papierowe

Serwetki papierowe, stojące w uchwycie na stoliku to widok, który wita nas w każdej restauracji. Często są to tylko proste, bardzo cienkie odmiany, ale wiele lokali zaopatruje się w ozdobne wersje, często nawet indywidualnie przygotowywane. Jednak mnogość wzorów, które można znaleźć na stronie: https://www.opakowanianawynos.pl/37-serwetki-papierowe to możliwość wyboru takiej odmiany, która doskonale uzupełni wystrój wnętrza. To również doskonała propozycja dla osób, które wydają w domu uroczyste przyjęcie i pragną zadbać o to, by przygotowany dla gości stół prezentował się wyjątkowo efektownie.

Opakowania papierowe

Kiedy udajemy się na zakupy, często potrzebujemy przy kasie odpowiedniej torby. Jeszcze do niedawna kasjerzy na podorędziu mieli popularne „reklamówki”, wykonane z plastiku. Jednak coraz częściej klienci do przenoszenia zakupów stosują torby papierowe. Są one równie wytrzymałe, jak te foliowe, jednak są znacznie łatwiejsze w utylizacji. Mogą również posłużyć wielokrotnie do zrobienia zakupów. O dziwo, choć wydaje się, iż te wykonane ze sztucznego tworzywa są pojemniejsze, tak naprawdę to właśnie podobnej wielkości torby papierowe mieszczą więcej towarów. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż foliówki nie mają wyodrębnionego dna, w przeciwieństwie do tych ekologicznych. Dlatego właśnie warto stosować wersje papierowe.

 


Source link

Leave a Comment