imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Prezydent odwiedził klasztor na Jasnej Górze

ue62p6rcxv6ha7r1gfywr2cww9bi6din.png


Apel Jasnogórski odbywa się codziennie o godz. 21. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Prowadzący modlitwę kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak m.in. nawiązał do poniedziałkowej obecności prezydenta w sanktuarium. – Polecamy Bogu całą naszą ojczyznę, dziś na czele z obecnym wśród nas prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej panem Andrzejem Dudą – powiedział o. Pastusiak, co zgromadzeni przyjęli oklaskami.

 

ZOBACZ: Wybory prezydenckie. W tej gminie padł remis

 

– Dziękujemy za jego obecność tutaj, na jasnej Górze, dziękujemy za jego świadectwo wiary. U progu drugiej kadencji oddajemy go w ręce Twoje, Maryjo i wszystkie sprawy naszej ojczyzny wierząc, że ty będziesz zawsze przy nim obecna – mówił kustosz sanktuarium.

 

– Polecamy wszystkich naszych rodaków, żyjących w kraju i na emigracji. Pamiętamy o wciąż trwającej pandemii koronawirusa; modlimy się za wszystkie osoby chore. Dziękujemy Bogu za poświęcenie wszystkich służb medycznych, sanitarnych, mundurowych – tych, którzy każdego dnia troszczą się, byśmy każdego dnia mogli wracać do zwykłego, normalnego życia – wymieniał o. Pastusiak.

 

“Błogosław panu prezydentowi”

 

Pasterskie błogosławieństwo wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski. – Boże, błogosław naszej umiłowanej ojczyźnie, Polsce, wszystkim Polkom i Polakom. Błogosław panu prezydentowi najjaśniejszej Rzeczypospolitej na nowy etap jego służby narodowej – modlił się.

 

– Wysłuchaj, Boże, wielkiego pragnienia Twojej i naszej Matki, częstochowskiej Królowej Polski, abyśmy my, jej polskie dzieci, żyli w zgodzie i jedności; abyśmy Boga mieli w sercach, bo tylko on może nas uzdolnić do prawdziwej miłości i pojednania, do mądrego sklejania Polski i duchowego jej odrodzenia – wezwał bp Przybylski.

 

W poniedziałkowych rozważaniach modlitewnych, które następują po odśpiewaniu Bogurodzicy, wygłaszający je w poniedziałek ks. Paweł Mydłowski, przewodnik 37. Pieszej Pielgrzymki Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej akcentował, że apel to gotowość – odpowiedź człowieka na głos Jezusa.

 

– Słowa w Kanie zawsze będą nam wskazywały na Twojego Syna: uczyńcie wszystko, co Syn wam powie. Jaka ufność płynie z tych słów: wszystko, za cenę pozostawienia swoich myśli, przeczuć, a nawet zdrowego rozsądku, by skierować siebie na głos odwiecznego Syna Bożego. Słudzy z Kanie zapewne bili się z myślami; pewnie jakiś wewnętrzny bunt mieli, bo po co nosić tyle wody bez sensu. A jednak prośba, polecenie, poskutkowała, bo kiedy człowiek czyni to, co Bóg mówi, zaczynają dziać się cuda – mówił ks. Mydłowski.

 

W poniedziałek wieczorem przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że Duda został wybrany ponownie na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, uzyskując niedzielnych w wyborach 10 mln 440 tys. 648 głosów, to jest 51,03 proc. (Rafał Trzaskowski 10 mln 18 tys. 263 głosy, to jest 48,97 proc.).

 

Wcześniej był tu prezes PiS

 

W ostatnich dwóch tygodniach obydwa wieczory wyborcze spędził na Jasnej Górze prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

 

 

Apel Jasnogórski to codzienna wieczorna modlitwa w intencji Polski i Kościoła. Zainicjował ją 8 grudnia 1953 r. ojciec Jerzy Tomziński, dziś najstarszy żyjący pauliński mnich, proszący też wówczas o uwolnienie prymasa Stefana Wyszyńskiego, który darzył go życzliwością i zaufaniem. Obecnie Apel Jasnogórski jest codziennie transmitowany przez różne środki przekazu.

 

Na początku marca jasnogórscy paulini zainicjowali zanoszenie w trakcie Apelu Jasnogórskiego suplikacji, czyli wołań przebłagalnych o oddalenie epidemii koronawirusa. Suplikacje zwyczajowo zanoszone są przed obliczem Matki Bożej w chwilach zagrożeń. Zachęcają również do pokładania nadziei w Bogu.

bas/ PAP


Source link

Leave a Comment