imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Prezydent Duda wychwala żydowskie święto „Chanuka”

Strona główna > Polska > Prezydent Duda wychwala żydowskie święto „Chanuka” Prezydent Duda wychwala żydowskie święto „Chanuka” Kasia Polska 6 Z okazji Święta Chanuki przekazuję społeczności żydowskiej w Polsce najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia. To radosny czas, który przypomina o triumfie światła nad ciemnością i dobra nad złem – powiedział prezydent Andrzej Duda. Prezydent III RP przekonywał też, że Chanuka jest nieodłączną częścią wielkiego dziedzictwa Rzeczypospolitej. Życzenia Andrzeja Dudy dla społeczności żydowskiej w Polsce z okazji święta Chanuka opublikowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta w wersji polsko- i anglojęzycznej. – Z okazji Święta Chanuki przekazuję społeczności żydowskiej w Polsce najserdeczniejsze pozdrowienia i życzenia. To radosny czas, który przypomina o triumfie światła nad ciemnością i dobra nad złem – napisał Andrzej Duda. Chanuka – wskazał prezydent – „przypomina o umiłowaniu wolności, kiedy to ponad 2000 lat temu naród żydowski wystąpił zbrojnie w obronie swojej religii i swoich obyczajów. I przypomina o cudzie, który zdarzył się w świątyni w Jerozolimie po zwycięstwie powstańców”.

Jak podkreślił Duda, przez osiem kolejnych dni, wokół zapalonej menory, wspominana będzie poruszająca historia z przeszłości.

Życzę, by ten wyjątkowy czas spędzili państwo promiennie, w szczęściu i w zdrowiu – dodał.

Chciałbym, aby wszystkie świąteczne dni obfitowały w wiele jednoczących Państwa spotkań i przyczyniały się do umocnienia rodzinnych i przyjacielskich więzi. Niech chanukowe świece przyniosą radość i ciepło, podkreślając tę piękną tradycję, która jest nieodłączną częścią wielkiego dziedzictwa Rzeczypospolitej – wmawiał Duda.

Prezydent złożył życzenia spokoju, szczęścia i wszelkiej osobistej pomyślności. – Świetlistej i Wesołej Chanuki! – podkreślił.

Źródło: PAP

Za: https://nczas.com/2019/12/22/prezydent-duda-wychwala-zydowskie-swieto-chanuka-przypomina-o-triumfie-swiatla-nad-ciemnoscia-nieodlaczna-czesc-naszego-dziedzictwa/?fbclid=IwAR3Tz8kkXT-CVWOgd6qRdrSQ5kNrcozmHFJyz12EySSAV7-Y9aGL5GK19BE

22.12.2019 Kasia andrzej dudachanukaIII RPPolin
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment