imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Prezes zarządu PKP CARGO S.A.: udaje nam się poprawiać wyniki finansowe mimo trudnego otoczenia makroekonomicznego

00091000_0.jpg


PAP/Kadr z filmu

PAP/Kadr z filmu

Podczas konferencji prasowej zarządu PKP CARGO S.A. zostały ogłoszone wyniki finansowe i przewozowe Grupy PKP CARGO po dziewięciu miesiącach 2022 roku. Jej przychody wzrosły rok do roku o 21 proc., a EBITDA o 65 proc. Tylko w trzecim kwartale przychody wzrosły r/r o 24 proc. – do 1, 363 mld zł, a Grupa odnotowała zysk netto w wysokości 38 mln zł. Jak tłumaczył Dariusz Seliga, prezes zarządu spółki, dane te wskazują na dalsze umacnianie się na rynku głównego, narodowego przewoźnika.

„Gospodarkę polską i europejską dotyka kryzys energetyczny, wysoka inflacja, a część branż przemysłowych ogranicza produkcję, spada też międzynarodowa wymiana handlowa. To w dużym stopniu negatywne skutki agresji Rosji na Ukrainę i trwającej od 24 lutego wojny. Mimo to, osiągnęliśmy znacznie lepsze rezultaty niż w analogicznym okresie 2021 roku” – mówił Dariusz Seliga.

Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. podkreślał, że optymistyczne dane to efekt pracy 20 tys. osób zatrudnionych w Grupie.

„To właśnie pracownicy o unikalnych kompetencjach i cechujący się niezwykłym zaangażowaniem stanowią największy potencjał naszej marki. Traktują oni swoją codzienną pracę jako służbę dla kraju i społeczeństwa, za co chciałbym im z całego serca podziękować” – dodał Dariusz Seliga.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment