imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Prezes Rakowa: Nie jesteśmy potęgą, ale stać nas na wyeliminowanie Legii

n835cjk8mioctynm3ukp9u9afuzntxwg.JPG


Prowadzeni przez trenera Marka Papszuna częstochowianie wyeliminowali w tej edycji PP Lecha Poznań, pokonując go u siebie 1:0 w 1/16 finału. W tej fazie drużyna stołeczna po rzutach karnych wygrała z Piastem w Gliwicach.

 

Potem oba zespoły wygrały na wyjeździe po 3:0 – Raków z Wigrami Suwałki, Legia z Chrobrym Głogów.

 

– To jest bardzo ważny dla nas mecz. Po wyeliminowaniu Lecha, po dojściu do ćwierćfinału, mamy przed sobą starcie z Legią. Wiemy doskonale, że jeszcze nie jesteśmy taką potęgą, żeby na 10 spotkań z tym rywalem wygrać 8. Ale jeden mecz może się różnie potoczyć i możemy cel osiągnąć. A wtedy do gry na Stadionie Narodowym podczas majówki (finał) byłoby niedaleko – dodał Cygan.

 

Podkreślił wagę, jaką do pucharowego starcia przywiązują kibice częstochowian.

 

– Nawet, gdybyśmy mieli dwa, trzy razy większy stadion i tak w środę byłby zapełniony. Takie jest zapotrzebowanie ze strony kibiców. Niektórzy mówią, że przeczuwają, iż jesteśmy w stanie wyeliminować Legię. To miłe, postaramy się przekuć te przeczucia w czyn – stwierdził prezes.

 

Zauważył, że do Częstochowy w środę przyjedzie mistrz Polski, najlepsza w ostatnich latach drużyna w kraju.

 

– My mamy za sobą bardzo dobrą rundę, jesteśmy w “sztosie”. Myślę, że spotkanie jednego z czołowych zespołów ekstraklasy z liderem 1. ligi może przykuć uwagę piłkarskiej Polski –  ocenił Cygan.

 

Jego zdaniem przy tego typu meczach pieniądze, jakie mogą zarobić po sukcesie zawodnicy powinny dla nich być jedynie dodatkiem do możliwości pokazania się, udowodnienia swojej wartości.

 

– Piłkarze oczywiście wiedzą, o co grają, ale ja mam takie romantyczne podejście do futbolu. Wierzę, że ambicja powinna być ważniejsza od chwilowego zastrzyku gotówki – stwierdził.

 

Raków w sobotnim meczu ligowym bez problemu wygrał na wyjeździe z GKS Katowice 3:0.

 

– Musimy się zregenerować i w środę stawić czoła mistrzowi Polski. To trudne zadanie, ale chciałbym, żeby mecz był na dobrym poziomie, a walka trwała do końca – powiedział pochodzący z Warszawy trener Rakowa Marek Papszun.

 

Jego piłkarze w 23 ligowych meczach doznali jednej porażki, a sześć spotkań zremisowali.

 

Mogący pomieścić cztery tysiące kibiców stadion na pewno się w środowy wieczór wypełni. Działacze i władze miasta myślą już o jego przebudowie związanej z ewentualnym awansem do ekstraklasy.

 

– Mamy dużą grupę “uśpionych” kibiców, którzy nie chcieli chodzić na mecze drugoligowej drużyny. Zaciekawieni przyjdą na Legię i może zostaną po awansie. Szacujemy, że jeśli uda się nam zmodernizować stadion, to jego trybuny na sześć tysięcy miejsc powinny się na większości meczów szczelnie wypełniać – powiedział prezes,

 

Klub chce przyciągnąć kibiców nie tylko z Częstochowy, ale i innych miejscowości, wzorem żużlowego Włókniarza.

 

Samorząd Częstochowy wydał pozwolenie na budowę stadionu, ogłoszono pierwsze przetargi, jest projekt budowlany, nie ma jeszcze wykonawczego

 

– Chcielibyśmy jak najwięcej meczów rozgrywać w Częstochowie w trakcie prowadzenia prac. To nie będzie budowa od +zera+, ale po modernizacji stadion zmieni się nie do poznania – ocenił Cygan.

 

Przyznał, że jeśli konieczna będzie tymczasowa „przeprowadzka” drużyny na czas przebudowy, to najbardziej naturalnym – od strony logistycznej – kierunkiem wydaje się Sosnowiec.

 

– Nie prowadziliśmy jednak jeszcze na ten temat żadnych rozmów, natomiast ta lokalizacja ma przewagę ze względu na łatwość dojazdu z Częstochowy samochodem i koleją – podsumował Wojciech Cygan.

 

WYNIKI I DRABINKA PUCHARU POLSKI

 

Początek środowego meczu w Częstochowie o godz. 18.00. Transmisje meczów Pucharu Polski na sportowych antenach Polsatu.

AŁ, PAP


Source link

Leave a Comment