imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Prezes PiS podczas spotkania z ambasadorami: dziś widzimy konsekwencje polityki ustępstw wobec Rosji

mn15omuuxegqqkd9981wk7ksigtyzvuv.jpg


W piątek wieczorem w ambasadzie Węgier odbyło się spotkanie Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku, w którym wzięło udział ponad 20 ambasadorów akredytowanych w Warszawie, a także wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. Gospodarzem spotkania była ambasador Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovács.

 

Jak przekazała PAP jedna z osób obecnych na spotkaniu, było to najliczniejsze spotkanie, jakie się dotąd odbyło w ramach tego Klubu. Uczestniczyli w nim m.in. ambasadorowie Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Jarosław Kaczyński mówił o sytuacji Ukrainy

Według źródła PAP spotkanie odbyło się w bardzo dobrej atmosferze, a szef PiS podczas wystąpienia przedstawił ocenę sytuacji polityczno-społecznej w Europie, ale nie tylko. Nawiązywał m.in. do obecnej sytuacji wokół Ukrainy.

 

“Prezes Kaczyński wskazywał, że Europa Zachodnia popełniła błąd, bo gdy w latach 90-tych Rosja była ‘słaba’ należało postawić pewien mur, którego nie da się przekroczyć. Niestety była ciągła polityka ustępstw i dzisiaj są tego konsekwencje” – wynika z relacji źródła PAP.

 

Po wystąpieniu szefa PiS odbyła się tura pytań; ambasadorzy pytali głównie o sytuację gospodarczą Polski, walkę z inflacją, a także o Polski Ład.

 

ZOBACZ: Prezes PiS Jarosław Kaczyński dla “Sieci” o końcu ZP: ta propaganda nie ma nic wspólnego z prawdą

 

Według źródła PAP, jeden z ambasadorów miał ocenić, że Polska bardzo dobrze radzi sobie gospodarczo, choć zwracał uwagę na poziom inflacji i pytał jak nasz kraj zamierza sobie z nią poradzić. Pytał też, jak Kaczyński ocenia bilans Polski w UE. Z kolei inny ambasador pytał o obawy związane z atakiem Rosji na Ukrainę.

 

Źródło PAP zaznaczyło, że podczas spotkania nie pojawiła się kwestia wymiaru sprawiedliwości.

nb/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment