imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Prezent na Dzień Dziadka. Co kupić dziadkowi? Lista najlepszych prezentów

000GMY3HSNUAWOOD-C429.jpg


Najlepszym prezentem na Dzień Dziadka z pewnością będzie wspólnie spędzony czas. Dziadkowie docenią ten gest. Czym dodatkowo ich obdarować? Jaki prezent będzie najlepszy na tę okazję? Przedstawiamy kilka pomysłów na prezenty z okazji Dnia Dziadka.

Dzień Dziadka obchodzony jest w Polsce 22 stycznia. W 2023 roku święto to wypada w niedzielę. Po raz pierwszy w kalendarzu pojawiło się w 1981 roku. Prawdopodobnie dotarło do nas prosto z USA, gdzie świętuje się Dzień Dziadków.

W wielu krajach święto to celebrowane jest na różne sposoby. Dla przykładu w Japonii w trzeci poniedziałek września obchodzi się Keiro-no hi, czyli Dzień Szacunku dla Starszych. W Australii i Wielkiej Brytanii również świętuje się Dzień Babci i Dziadka. Odbywają się one kolejno w pierwszą niedzielę listopada i pierwszą niedzielę października.

Wybór odpowiedniego prezentu dla dziadka nie jest wcale taki prosty. Zależy nam na tym, by był on uniwersalny, lecz nieszablonowy. Najlepszym prezentem będzie coś, co odpowiada zainteresowaniom starszej osoby. Starajmy się jednak odejść od schematów. Kosmetyki, koszule i krawaty to prezenty, które możemy przekazać na każdą inną okazję.

Najważniejsze, żeby prezent był prosto z serca. Skupmy się na tym, czy nasz dziadek nie wspominał ostatnio, że czegoś potrzebuje?

Jeśli jednak uważa, że wszystko ma, to wtedy pojawia się problem… Na szczęście przybywamy z kilkoma propozycjami prezentów z okazji Dnia Dziadka.

1.         Telefon komórkowy

Telefon komórkowy w dzisiejszych czasach ma prawie każdy. Przydać się może również dziadkom, którzy coraz częściej przebywają poza domem. Jeśli smartfon wydaje się zbyt dużym wyzwaniem, możemy kupić specjalny model telefonu przystosowany dla seniorów.

2.         Gadżety elektroniczne

Jeśli nasz dziadek lubi nowe technologie, możemy kupić mu prezent tego typu. Może być to tablet, który dobrze zastąpi mały ekran telefonu. Dobrym pomysłem będzie również smartwatch, dzięki któremu zawsze pod ręką będzie miał pomiar tętna czy prognozę pogody.

3.         Drobny spersonalizowany gadżet

Możemy pójść w minimalizm i kupić drobny upominek z dedykacją. Może być to kubek, etui na okulary czy pióro ze specjalnym nadrukiem. Z pewnością będą dziadkom o nas przypominać za każdym razem, gdy tylko będą ich używać. 

4.         Zabawne gadżety

Możemy również podejść do Dnia Dziadka z humorem. Jeśli to zawsze babcia gotuje, dla żartu możemy kupić dziadkowi fartuszek. Jest fanem telewizji? Gadający pilot może mu się przydać. A dla dziadków, którzy robią nalewki sprawdzić się może stojak na karafkę w postaci pociągu.

5.         Książka o ulubionej tematyce

Część dziadków lubi spędzać czas przy dobrej książce. Mają swoje ulubione gatunki czy autorów. Możemy skorzystać z tej wiedzy i powiększyć ich kolekcję o nowe tytuły. Miłym dodatkiem będzie również specjalna dedykacja pozostawiona wewnątrz książki. Dziadek z pewnością ucieszy się z takiego prezentu.

6.         Model do sklejania

Dziadek jest fanem modelarstwa? Z pewnością ucieszy go kolejny model statku lub samochodu. Możemy również połączyć to z dodatkową atrakcją. Kupując model znanego pojazdu lub obiektu z jakiegoś filmu, możemy zaproponować dziadkowi przy okazji wspólny seans. Spędzimy czas wspólnie, a po wszystkim dziadek będzie mógł zająć się swoją pasją.

7.         Voucher na wycieczkę lub zorganizowanie wspólnego wyjazdu

Każdemu dobrze czasami zrobi zmiana otoczenia. Może to być wspólny wyjazd lub zwiedzanie ciekawego miejsca znajdującego się w niewielkiej odległości od domu. Możemy również zainwestować i kupić dziadkowi kilkudniową wycieczkę w dalsze rejony kraju. Pozwoli mu to oderwać się od codzienności, zrelaksować i odpocząć.

***

Czytaj także:

Szef dzwoni po godzinach. Czy musisz odebrać? Resort o “prawie do rozłączenia”


Source link

Leave a Comment