imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Premier Słowacji deklaruje pomoc po pożarze w Nowej Białej

6rz3y8qm4it2hygpu13awp71oyi6k237.jpg


Pożar w Nowej Białej. Zniszczeniu uległo kilkadziesiąt budynków

Premier Eduard Heger zadeklarował w niedzielę w sieci społecznościowej, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej pomocy, jakiej Polska może potrzebować po pożarze w Nowej Białej. Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pomoc i okazaną solidarność.

Premier Heger napisał w sieci społecznościowej, że śledzi nieszczęśliwe, tragiczne wydarzenia w Nowej Białej, niedaleko słowackich granic. “Jest mi przykro z powodu zniszczeń i straty domów przez około 100 osób” – oświadczył.

 

Zwracając się bezpośrednio do premiera Morawieckiego, napisał, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej potrzebnej pomocy.

 

 

Polski premier – także korzystając z Twittera – podziękował za gotowość do pomocy i solidarność. “Zawsze możemy liczyć na przyjaźń ze Słowacją” – napisał.

 

 

Pożar w Nowej Białej wybuchł w sobotę po godz. 18. Według danych Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin – w sumie ponad 100 osób. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 50 obiektów gospodarczych.

 

Położona na Spiszu, Nowa Biała historycznie była wioską słowacką. Do tej pory mieszkają tam przedstawiciele słowackiej mniejszości narodowej w Polsce.

jo/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment