imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Poznań: Lekarz i właściciele kliniki zatrzymani. Dwie pacjentki w ciężkim stanie trafiły do szpitala

4244rb6gqa418okikujxxwxi8cum9h6f.jpg


Trzy osoby – dwóch współwłaścicieli kliniki i lekarza – zostali zatrzymani przez policję. Według policji, przynajmniej dwie pacjentki po zabiegach przeprowadzonych w klinice w Poznaniu w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie ma innych pokrzywdzonych.

Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji, w poniedziałek powiadomił, że w czerwcu ubiegłego roku funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w klinice medycyny estetycznej przeprowadzane są zabiegi chirurgiczne przez lekarza, który nie posiadał odpowiednich uprawnień.

 

ZOBACZ: Szczecin. Lekarz uchylał się od płacenia odszkodowania pacjentce. Decyzja sądu ws. Wiesława Sz.

 

Według ustaleń policji, co najmniej dwie pacjentki po zabiegach w klinice trafiły w ciężkim stanie do szpitala. W biegu śledztwa udało się również ustalić, że klinika reklamowała w sieci swoje usługi w korzystnych cenach, a zabiegi wykonywano w “pomieszczeniach, które nie spełniały żadnych wymogów sanitarnych do przeprowadzania zabiegów medycznych”.

Poznań. Policja zatrzymała lekarza i właścicieli kliniki 

W związku ze sprawą zatrzymane zostały trzy osoby – współwłaściciele kliniki – 35-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna oraz 43-letni lekarz. Wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny i poręcznie majątkowe. Dodatkowo lekarz otrzymał zakaz wykonywania zawodu.

 

43-latek usłyszał trzy zarzuty: narażenia na niebezpieczeństwo, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz uszkodzenia ciała wywołującego skutki trwające dłużej niż 7 dni, ale jednocześnie niebędące ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Współwłaściciele kliniki odpowiedzą za pełnomocnictwo dotyczące narażenia na niebezpieczeństwo.

 

“Lekarzowi wykonującemu zabiegi chirurgiczne za zarzucane mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniejszym niż 3 lata. Natomiast właścicielom kliniki grozi do 5 lat pozbawienia wolności” – powiadomił Maciej Święcichowski.

 

Trwają działania policji, które mają na celu ustalenie czy w sprawie poznańskiej kliniki medycyny estetycznej nie ma innych pokrzywdzonych.  

anw/bas/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment