imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Powstańcy są wykorzystywani jak maskotki”. Olga Semeniuk w “Debacie Dnia”

bgwqa9oa3hnxupyt6gp1b7sg7u3im656.jpg


– Powstańcy są wykorzystywani jak maskotki – powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk w “Debacie Dnia”. Dodała, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wykorzystuje politycznie Wandę Traczyk-Stawską

– Mam żal, że pani Wanda jest wykorzystywana politycznie przez Rafała Trzaskowskiego – powiedziała w środowym programie “Debata Dnia” wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.

 

ZOBACZ: Krzysztof Wyszkowski o Wandzie Traczyk-Stawskiej: staje po stronie Oskara Dirlewangera

 

– Chciałabym, żeby Trzaskowski pokazał powstańcom czy kombatantom odpowiedni charakter właśnie w samorządach, np. dokładając środki finansowe z budżetu samorządowego do składek – dodała.

 

WIDEO: Olga Semeniuk i Paweł Poncyljusz w “Debacie Dnia”

 

– Z niedowierzaniem obserwuję sytuacje, w której powstańcy wykorzystywani są jako maskotki, a nie jako osoby, którym należy pomagać – powiedziała Semeniuk.

Słowa Wandy Traczyk-Stawskiej

W niedzielę uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska brała udział w manifestacji przeciwko wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Manifestację na Placu Zamkowym w Warszawie starała się zakłócić przez megafon kontrdemonstracja ze środowisk narodowych. 

– Milcz głupi chłopie! Milcz! Chamie skończony, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli – mówiła ze sceny Wanda Traczyk-Stawska. 

 

ZOBACZ: Marta Lempart i Wanda Traczyk-Stawska nominowane do nagrody Warszawianka Roku 2021

 

Dodała, że na scenie jest po to, “by wołać w ich imieniu. Nikt, nigdy nie wyprowadzi nas z Europy”.   

 

– Kochani, byliśmy w Europie zawsze i nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tu rodziliśmy się od początku. Tu są nasze korzenie, a my mamy w haśle “za naszą wolność i waszą” i to jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi – mówił podczas przemówienia Traczyk-Stawska.

 

an/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment